Kalendarz wydarzeń - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Dionizy,
Dzisiaj jest: 26 luty 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 3

Top mały 1

In Memoriam – Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu

Rozpoczęcie: 17.11.2017 19:30

Miejsce:: Kościół Garnizonowy w Kaliszu
Udział:: Bezpłatny

- Koncertem tym chcemy uczcić dziesiątą rocznicę śmierci Profesora Rubińskiego – mówi dr Beata Michalak, prowadząca koncert.  - W programie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wystąpią wykładowcy, chór złożony z absolwentów i studentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz orkiestra Filharmonii Kaliskiej. Jako dyrygenci zaprezentują się wykładowcy Zakładu Edukacji Muzycznej.

Profesor Jerzy Rubiński (1944-2007) przyczynił się do powstania ośrodka akademickiego w Kaliszu. Dzięki jego staraniom Kolegium Pedagogiczno-Artystyczne zostało przekształcone w Instytut, a od 1 września 2002 roku w samodzielny Wydział Pedagogiczno-Artystyczny. Sprawował funkcję pierwszego dziekana tego wydziału. Zabiegi Profesora doprowadziły do poszerzenia oferty studiów, a także do rozbudowy kaliskiego ośrodka, który dziś może poszczycić się wspaniałym kompleksem dydaktycznym z nowoczesną biblioteką i służącą całemu miastu, noszącą jego imię, salą koncertową. - W sercach współpracowników i absolwentów naszego Wydziału na zawsze pozostanie jako znakomity dyrygent, wspaniały wykładowca akademicki, mądry, otwarty na drugiego człowieka przełożony i pełen pasji organizator życia kulturalnego i społecznego – podsumowuje dr Beata Michalak, jednocześnie zachęcając do udziału w koncercie In Memoriam – Profesorowi Jerzemu Rubińskiemu.

Profesor Jerzy Rubiński aktywnie uczestniczył również w życiu społecznym Kalisza, pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w latach 1998-2002.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany