Kalendarz wydarzeń - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Dionizy,
Dzisiaj jest: 26 luty 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 3

Top mały 1

Jezioro łąbędzie

Rozpoczęcie: 30.11.2017 19:00

Miejsce:: Hala Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji ul. łódzka 19/29 Kalisz
Organizator:: Agencja Artystyczna Pro Musica Sp. z o. o.
Udział:: Płatny
Koszt udziału:: 60 - 110 zł
Kontakt:: Bilety w kasach: OSRiR, CKiS i na www.kupbilecik.pl

Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzi każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Ta ponadczasowa historia już ponad sto lat należy kanonu, z którym każdy miłośnik sztuki powinien się zapoznać. Opowieść o księżniczce zaklętej w łabędzia łączy takie uniwersalne prawdy jak walka dobra ze złem, skrywane namiętności, a przede wszystkim ukazuję potęgę miłości.

„Jezioro łabędzie” zobaczymy w wykonaniu Royal Russian Ballet. Zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „Serge Lifar 2002”.

Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany