Kalendarz wydarzeń - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Dyzma, Ireneusz
Dzisiaj jest: 25 marzec 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 3

Top mały 1

Anna Bikont - promocja książki

Rozpoczęcie: 10.12.2017 17:00

Miejsce:: CKiS, sala studio
Organizator:: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka
Udział:: Bezpłatny

Anna Bikont jest autorką i współautorką książek oraz zbiorów reportaży. Jej publikacja „My z Jedwabnego” została nagrodzona Europejską Nagrodą Książkową i była finalistką Nagrody Literackiej Nike 2005. Wspólnie z Joanna Szczęsną napisała m.in. „Pamiątkowe Rupiecie”, „Biografia Wisławy Szymborskiej” oraz „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu”, za którą autorki uhonorowano Nagrodą Wielką Fundacji Kultury.

W Kaliszu, na zaproszenie  Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka, pisarka spotka się z czytelnikami i opowie o swojej najnowszej książce „Sendlerowa. W ukryciu”. Rozmowę poprowadzą Aneta Kolańczyk i Izabela Fetkiewicz-Paszek. Spotkanie autorskie odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.00 w Sali studiu CKiS. Wstęp jest wolny.

O książce

W 2001 roku przyjechała do Polski grupa amerykańskich uczennic, które napisały sztukę o Polce ratującej w czasie wojny żydowskie dzieci. Z dnia na dzień po latach zapomnienia Irena Sendlerowa stała się bohaterką mediów i symbolem wszystkich tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się złu.
Do zorganizowania pomocy potrzebny był sprawnie działający system, pieniądze i siatka zaangażowanych osób, gotowych zaryzykować życie. Jak wspominał profesor Bartoszewski, „łatwiej było znaleźć mieszkanie do przechowania skrzyni broni niż dla jednego Żyda”.
Irena Sendlerowa, kobieta, która niewątpliwie robiła rzeczy wielkie, zasługujące na podziw, i to w najtrudniejszych czasach, wyłania się w tej książce powoli spośród grona ludzi, których złączył wspólny los – ratujących i ratowanych. Tych, którzy udzielali schronienia, i tych, którzy schronienia szukali.
To opowieść o niezwykłych Polkach i uratowanych przez nie setkach dzieci.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany