Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Wiktoria, Bernardyn
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Cudowne źródło wody wybiło w Kaliszu. Będą odwierty geologiczne WIDEO

Wygląda na to, że tą sprawą powinni zająć się specjaliści pokroju agentów FBI z kultowego serialu „Z archiwum X” albo… egzorcysta. Na Stadionie Miejskim wszystko niby ukończone i to zgodnie ze sztuką murarską, a tu nagle w litej betonowej skale pojawiają się źródła wody. To „bardzo niepokojące zjawisko”, nie wiadomo skąd wypływa ani dokąd zmierza. Może siły natury chcą podpowiedzieć urzędnikom, że w tym miejscu powinien stać nie Stadion Miejski a może termy? A może uzdrowisko?

Na ostatniej prostej budowy trybuny Stadionu Miejskiego pojawił się nieoczekiwany problem. Przez wylany beton, między ustawionymi nowymi krzesełkami i wbrew ludzkiej logice i prawom natury, wybija woda. Wcześniej żadnego źródła tam nie  było. W trakcie budowy trybuny też nikt nie zauważył ani podejrzanych cieków ani żadnej obecności sił nadprzyrodzonych. A tu nagle, gdy prawie wszystko skończone, okazuje się, że kibice będą rozgrzewać swoją drużynę do walki, mocząc nogi w wodzie.

Tę mrożącą krew w żyłach wiadomość przekazała ostatnio wiceprezydent Barbara Gmerek.

- Nie wiadomo skąd ona płynie- przyznaje widocznie przerażona wiceprezydent od inwestycji. Ostatecznie można by machnąć na to ręką i uznać to za dodatkową atrakcję, bo przecież strumyk zimnej wody między sektorami może przyjemnie ochłodzić rozgrzane emocje kibiców. Miasto jednak postawiło sobie za cel, by zagadkę wyjaśnić. I do sprawy podchodzi poważnie. Zlecono odwierty geologiczne. Aż strach pomyśleć do czego mogą się tam jeszcze dokopać. A może tej wody jest tam więcej i mamy szansę na termy kaliskie? A może ma ona właściwości lecznicze. Czy ktoś jej smakował? A co jeśli zadziałały tu siły nadprzyrodzone? Cudowna woda z Kalisza? Brzmi dobrze.

Na pewno tajemnicze źródło wody może być wielką szansą na promocję Kalisza. Zanim jednak zaczniemy liczyć profity ze sprzedaży butelek z cudowną wodą, lepiej sprawdzić liczniki wody. A zalecamy taką kontrolę szczególnie sąsiadom stadionu, bo wiadomo, że  w naturze nic nie dzieje się znikąd i zawsze na czyjś rachunek.

MS, fot. AW

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany