Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Zyta, Andrzej
Dzisiaj jest: 27 kwiecień 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Kaliska gablota niechcianych klientów?

Chyba każdy z nas pamięta scenę z filmu „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” z gablotą pt. „Tych klientów nie obsługujemy”. Ten model obejścia się z niechcianymi klientami przeniósł się z filmu Barei i z lat PRL wprost do Kalisza. I u nas zdarzają się tego typu ogłoszenia sklepowe, wzbogacone o zdjęcie delikwenta, który wejścia do sklepu nie ma.

Sprzedawca może delikatnie dać nam do zrozumienia, że nie jesteśmy ich ulubionym klientem. Może subtelnie nam dopiec wydając 20 zł w drobniakach, może też uporczywie domagać się końcówki należnej kwoty.  Tak jawny wyraz niechęci i bezpośredni komunikat do klienta zdarza się niezmiernie rzadko. A jednak. Anons widoczny na drzwiach wejściowych do jednego ze sklepów w centrum, mówi wyraźnie: Tej osoby nie obsługujemy! Prosty i szczery komunikat wzmocniony jest o zdjęcie „tej osoby”, by nikt nie miał wątpliwości o kogo chodzi.

Zdjęcie przysłał do nas czytelnik portalu faktykaliskie.pl, Andrzej. Nie wiadomo czy w okolicy są podobne ogłoszenia i czy dotyczą też tej konkretnej osoby. Pewne jest, że pan ze zdjęcia z zakupami nie ma łatwo. Czym tak podpadł sprzedawcy, że spotkało go sklepowe wygnanie? Tego konkretnego przypadku nie znamy, ale wiemy, że los sprzedawców w małych sklepikach nie jest łatwy. Bardzo często padają ofiarami drobnych złodziejaszków czy awanturników,  którzy w obliczu prawa są praktycznie bezkarni. Sprzedawcom pozostaje walka z nimi na własną rękę, m.in. właśnie takimi metodami. Nie zadziała prawo, to może zadziała wstyd?

Dziś w tego typu gablotach „wstydu” pojawiają się zdjęcia z monitoringu sklepowego. Kiedyś trzeba było niepokornego klienta złapać, przytrzymać i zrobić mu fotkę.

Kadr z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" 

MS, fot. Andrzej, wideo YT, film "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany