Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Tomira, Wincenty
Dzisiaj jest: 24 maj 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Nie ma mostu, ale jest nowy parking

Nawet w fatalnej sytuacji można znaleźć jakiś pozytyw. Udowodnili to kaliscy kierowcy. Zablokowany i niewyremontowany most Chopina wpisał się już w krajobraz Kalisza i kierowcy przywykli do tego utrudnienia. Znalazł się pozytyw. Ślepa dziś uliczka prowadząca do mostu stała się… darmowym parkingiem. Może tak już zostanie na stałe? Nie od dziś wiadomo, że prowizorki wytrzymują najdłużej.

Most Chopina nie był chyba wcale tak potrzebny. Od kilku miesięcy jest nieprzejezdny i świat się nie zawalił. Mało tego! Dzięki nieudolnym remontom udało się stworzyć nowe miejsca parkingowe. I to bez dodatkowych kosztów!

Pobocza ulicy Chopina od skrzyżowania z ulicą Kościuszki służą teraz za parking na kilkanaście aut. Gdy most był przejezdny, to nie można było przed nim parkować. Teraz to raj dla kierowców. Każdy wie, jak trudno jest znaleźć miejsce w centrum, a tu proszę! Można parkować i to za darmo. Auto można zostawić i pieszo przeprawić się na drugą stronę Prosny.  Samorzutny parking oczywiście jest tylko na chwilę, bo drogowcy zaraz się wezmą za remont mostu.  I kierowcy znowu będą musieli przeżyć szok. Będzie przejezdny most, a nie będzie parkingu.

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

MS, fot. AG

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany