Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Leonia, Trojan
Dzisiaj jest: 22 kwiecień 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Nowa akcja w Kaliszu. Usiądź na skrzynce i wdychaj spaliny ZDJĘCIA

Życie kierowców w Kaliszu do łatwych nie należy, a dziś szczególnie. Od południa przeprowadzana jest akcja PARK(ing) Day. Co to takiego? Zastawienie cennych na wagę złota ostatnich miejsc parkingowych paletami i sztuczną trawą. Tak to wygląda z pozycji kierowcy. Organizatorzy nazywają to inaczej: coroczna ogólnoświatowa akcja, w ramach której artyści, projektanci i mieszkańcy zmieniają pojedyncze miejsca parkingowe w tymczasową przestrzeń publiczną dostępną dla mieszkańców.

Kierowca strudzony poszukiwaniami miejsca parkingowego np. przy ul. Zamkowej na horyzoncie wypatrzył kawałek wolnej przestrzeni. Mocno się rozczaruje, bo wolny placyk, na którym mogłyby zaparkować dwa auta, zajmuje kilka drewnianych skrzynek, dwie palety, sztuczna trawa i kwiaty. Podobnie przy ul. Górnośląskiej i Kanonickiej. Tylko tam, bo tylko 3 lokale gastronomiczne dołączyły do akcji, której idea brzmi naprawdę szlachetnie.  - Projektanci i mieszkańcy zmieniają pojedyncze miejsca parkingowe w tymczasową przestrzeń publiczną dostępną dla mieszkańców. – czytamy w uzasadnieniu tej międzynarodowej akcji.

Kaliszanie chyba średnio zainteresowali się ofertą tej nowej przestrzeni miejskiej, bo na żadnym z tych miejsc nikogo nie było.  Nie ma co się dziwić, bo po co w taką pogodę siedzieć na kawałku drewna z głową na wysokość rur wydechowych aut stojących tuż obok? 

Przestrzeń publiczna dostępna jest dla wszystkich, ale każda z nich ma zwyczajowe przeznaczenie. Parking do parkowania. Park i trawnik do piknikowania. Ścieżka rowerowa do jeżdżenia rowerem. Jeśli w imię Park(Ing) Day można złamać tę miejską zasadę,  to dlaczego nie pójść krok dalej i skrzynki i palety ustawiać na ruchliwej jezdni?

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

MS, fot. autor

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany