Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Wiktoria, Bernardyn
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

W Kaliszu trawę rozwijają na niedzielę, później ją… zwijają ZDJĘCIA

W każdej legendzie czy ludowym powiedzeniu jest ziarno prawdy. Każdy z nas słyszał żarty o miejscowościach, w których to asfalt rozwija się tylko na niedzielę. Takie rzeczy dzieją się w rzeczywistości, ale rolowanym budulcem nie jest asfalt a trawa. I to w Kaliszu. Spójrzcie sami.

Kaliski skwer Rozmark na co dzień jest kamienną pustynią. Obiekt przyjemny dla oka, ale surowy i nieprzychylny dla naszych stóp. Inaczej było ostatniej niedzieli. Rozmark zazieleniał! Organizowano tu kolejne spotkanie w ramach tzw. Parku Śniadaniowego. Czyli porannych spotkań kaliszan, którzy mieliby ochotę w niedzielny poranek ruszyć się z domu i coś zjeść przy boku obcych ludzi i w blasku fleszy dziennikarzy.

Scenerię przygotowano bajkową. Leżaki, muzyka, i wszechobecna, soczystozielona trawa. Równo przycięta. Podobno było bardzo miło. Dla osób z innych osiedli niedzielna wizyta w tym miejscu, to tylko wakacyjna przygoda. Tubylcy natomiast, widząc piękną zieleń, mogli nabrać nadziei, że tak już będzie zawsze. Przecież trawę raz posianą nie tak łatwo wykorzenić. Nic bardziej mylnego. W poniedziałek na Rozmarku pojawili się smutni panowie i bez mrugnięcia okiem zaczęli zdzierać całe pasy zieloności, odsłaniając na powrót smutny i twardy bruk.  Niedziela minęła, zrolowana trawa czeka na przyszłą, by choćby na ten jeden dzień umilić życie komu innemu.

MS, fot. AW, rewitalizacjakalisz.pl

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany