Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Aleksandra, Aleksy
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Wielkich ludzi cieszą małe rzeczy

To niezwykle budujące, że władze Kalisza potrafią docenić i cieszyć się z małych rzeczy. Jakiś tam pyszny i zadufany w sobie włodarz może przeszedłby obok obojętnie, ale nie oni. Postawa naszych władz uczy obywateli Kalisza pozytywnego spojrzenia na otaczający świat i doceniania tego, co dla nich władza robi.

Ostatnia uroczystość w Ratuszu. Uroczyste przekazanie sprzętu zaawansowanego technologicznie kaliskiej policji. Wręcza pani wiceprezydent Pawliczak. W imieniu wdzięcznej rzeszy policjantów, sprzęt odbiera komendant i jego zastępca. We dwóch, bo sprzęty są dwa.

Ten noteebok i aparat fotograficzny o łącznej wartości 4 767 zł i 48 gr., znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kaliszan i komfort pracy policjantów. Już chyba ustawiane są dyżury policjantów do obsługi tej zaawansowanej technologii. Mała rzecz, a cieszy.

Władze miasta ucieszyła niezmiernie zakończona niedawno inwestycja na ul. Asnyka. Najwyższe władze Kalisza cieszy odcinek 165 metrów wyremontowanej drogi, cieszy ich z osobna każdy metr tego przedsięwzięcia. W chwili otwarcia, chyba przez niedopatrzenie, zabrakło tylko księdza, który skropiłby odnowiony kawałek tej ziemi.

165 metrów ul. Asnyka to nic wielkiego. Kalisz pamięta większe dokonania obecnych władz. Oto rok temu oddano do użytku 208 metrów ulicy Kubusia Puchatka! Uroczystą wstęgę przecinał wiceprezydent Kościelny, dyrektor Krzysztof Gałka i Kubuś Puchatek we własnej osobie.

Władze Kalisza doglądają osobiście dokładnie każdego metra nowej drogi, każdej postawionej cegły, każdego zasadzonego drzewka. Ba! Robią to osobiście. Prezydent Sapiński nasadził już tyle drzewek i kwiatów, że znacząco wpłynęło to na czystość powietrza w Kaliszu. Prezydent ze swoimi zastępcami otwierał też deptak na ul. Śródmiejskiej. Ściślej mówiąc, po prostu zamknął ulicę dla samochodów i nakazał chodzić po niej piechotą.

Najwierniejszy zasadzie „mała rzecz, a cieszy” był wiceprezydent Piotr Kościelny. Niestety, musiał odejść. Nic straconego. Wygląda na to, że jego zastępczyni, Barbara Gmerek, będzie godnie kontynuowała tę piękną ideę.

MS. fot. archiwum, kalisz.pl

„Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany