Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Wiktoria, Bernardyn
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Z rowerów na volkswageny! Nowa rewolucja transportowa

Z rowerów na volkswageny! Nowa rewolucja transportowa w Kaliszu trwa. Koniec z promocją prymitywnych jednośladów napędzanych siłą ludzkich nóg. W Kaliszu powietrze jest nieskazitelnie czyste, miejska kasa pęka od nagromadzonych pieniędzy, możemy zatem zająć się innym tematem: która z limuzyn jest wystarczająco godna, by wozić miejskie władze?

Jeszcze dwa lata temu musieliśmy oglądać żenujące i smutne obrazki. A to prezydent najstarszego miasta umęczony na rowerze, a to strudzony urzędnik ostatkiem sił dojeżdża do pracy rowerem.

Koniec z dziadowaniem! Sytuacja ekonomiczna i ekologiczna pozwala zająć się innym tematem. Dziś całe miasto rozmyśla nad kupnem nowej limuzyny dla swojego włodarza. Każdy bowiem wie, że 5- letni Passat jest niegodnym środkiem transportu dla naszych władz. Takiego grata to można co najwyżej dać w geście dobroci prezydentowi Poznania, bo oni tam sto lat za Murzynami i prezydent musi jeździć rowerem.

Za zasługi dla rozwoju Kalisza i za trud włożony w pracę w Ratuszu, mieszkańcy Kalisza w podzięce wybierają nową furę dla prezydenta Sapińskiego.  Może mercedes? volkswagen? audi? W imieniu mieszkańców debatują na razie tylko radni, ale może by tak konsultacje społeczne w tej sprawie?

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

Kategorie

poziomy 3

Poziomy 4

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany