Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Zyta, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

1,5-roczne dziecko na drodze, bose i przemoczone. Ojciec na ławie oskarżonych

Ojciec był pijany i spał, podczas gdy jego 17-miesieczny syn wyszedł z domu bez ubrania i bucików, po czym ruszył wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 25. Ten wstrząsający incydent, który mógł zakończyć się tragedią miał miejsce w listopadzie ub.r. w Piątku Małym koło Kalisza. Wkrótce znajdzie swój finał w sądzie.   

Kaliska prokuratura zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy 26-letniego mężczyzny, podejrzanego o narażenie swojego syna na niebezpieczeństwo utraty życia. – Mężczyźnie zarzucono, że 15 listopada ub.r. na terenie gminy Stawiszyn w powiecie kaliskim, mając obowiązek opieki nad swoim 17 – miesięcznym synem „wprowadził się w stan nietrzeźwości”, a następnie usnął i wówczas dziecko, pozostawione bez opieki, wyszło z domu w ubraniu nieuwzględniającym pory roku i padającego deszczu – mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrwie Wielkopolskim.

Chłopca idącego wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 25, ze Stawiszyna do Kalisza, zauważyli kierowcy i to oni zaalarmowali kaliską policję. Padał deszcz i było zimno. Chłopiec był przemoczony i przemarznięty. Miał na sobie jedynie koszulkę, spodnie i skarpetki. Na posiadał bucików. Dziecko trafiło do kaliskiego szpitala. Nic mu się nie stało.

Tymczasem ojca chłopca policja odnalazła w miejscu zamieszkania.  - Znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało równowartość 1,5 ‰ alkoholu. Matka dziecka przebywała wówczas w pracy – dodaje Janusz Walczak.

26-latkowi prokuratura zarzuciła przestępstwo narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia zagrożone karą od  3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch. 

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany