Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Zyta, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Bank Chleba dostanie samochód. Jest porozumienie

Miasto dogadało się z Bankiem Chleba. Organizacja, po wielu miesiącach słownych i prawnych potyczek, otrzyma wreszcie samochód zakupiony w ramach Funduszu Obywatelskiego. Umowa użyczenia – jak chciało Miasto - a nie darowizny – jak chciał Bank Chleba - zostanie podpisana na 10 lat. Kompromis osiągnięto również w sprawie warunków ewentualnego wypowiedzenia umowy. 

Samochód kupiono w listopadzie. I od tego czasu strony przerzucały się umowami. Początkowo pojazd zakupiony w ramach Funduszu Obywatelskiego, Bank Chleba chciał otrzymać w formie darowizny. Miasto, które nie może ze swojego majątku robić prezentów, proponowało umowę użyczenia, którą Grzegorz Chwiałkowski, prezes stowarzyszenia nawet podpisał. Jak powiedział ostatnio, w ferworze radości, że samochód został zakupiony.  - Po rozpatrzeniu tej sprawy przez adwokata doszliśmy do wniosku, że taka umowa byłaby samobójstwem dla Banku Chleba. Samochód miał zostać użyczony, ale bez określenia terminu, natomiast wypowiedzenie mi umowy mogło nastąpić w sytuacji, gdy np. PCK mnie poprosi, żeby komuś biednemu przewieźć lodówkę, zostanę zatrzymany i ktoś stwierdzi, że jest to rzecz, której wieź nie mogę i mi samochód zabierają - tłumaczy .

Dlatego Grzegorz Chwiałkowski, który sam jest radnym, na ostatniej sesji Rady Miejskiej zaproponował nowe rozwiązanie, zaakceptowane także przez Miasto. - Akceptujemy umowę użyczenia 10-letnią i akceptujemy możliwość zamiany zapisu jeśli chodzi o rozwiązanie tej umowy w okresie 6 miesięcy, gdyby samochód przeznaczony był celom niestatutowym – potwierdził Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.

 

Wcześniej umowa zakładała dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Umowa między Miastem a Bankiem Chleba ma być podpisana w najbliższych dniach. Pojazd, który od listopada stoi na urzędowym parkingu, kosztował ponad 100 tysięcy złotych.

AW, zdjęcia arch.  

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany