Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Aktualności

Bank Chleba dostanie samochód. Jest porozumienie

Miasto dogadało się z Bankiem Chleba. Organizacja, po wielu miesiącach słownych i prawnych potyczek, otrzyma wreszcie samochód zakupiony w ramach Funduszu Obywatelskiego. Umowa użyczenia – jak chciało Miasto - a nie darowizny – jak chciał Bank Chleba - zostanie podpisana na 10 lat. Kompromis osiągnięto również w sprawie warunków ewentualnego wypowiedzenia umowy. 

Samochód kupiono w listopadzie. I od tego czasu strony przerzucały się umowami. Początkowo pojazd zakupiony w ramach Funduszu Obywatelskiego, Bank Chleba chciał otrzymać w formie darowizny. Miasto, które nie może ze swojego majątku robić prezentów, proponowało umowę użyczenia, którą Grzegorz Chwiałkowski, prezes stowarzyszenia nawet podpisał. Jak powiedział ostatnio, w ferworze radości, że samochód został zakupiony.  - Po rozpatrzeniu tej sprawy przez adwokata doszliśmy do wniosku, że taka umowa byłaby samobójstwem dla Banku Chleba. Samochód miał zostać użyczony, ale bez określenia terminu, natomiast wypowiedzenie mi umowy mogło nastąpić w sytuacji, gdy np. PCK mnie poprosi, żeby komuś biednemu przewieźć lodówkę, zostanę zatrzymany i ktoś stwierdzi, że jest to rzecz, której wieź nie mogę i mi samochód zabierają - tłumaczy .

Dlatego Grzegorz Chwiałkowski, który sam jest radnym, na ostatniej sesji Rady Miejskiej zaproponował nowe rozwiązanie, zaakceptowane także przez Miasto. - Akceptujemy umowę użyczenia 10-letnią i akceptujemy możliwość zamiany zapisu jeśli chodzi o rozwiązanie tej umowy w okresie 6 miesięcy, gdyby samochód przeznaczony był celom niestatutowym – potwierdził Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.

 

Wcześniej umowa zakładała dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Umowa między Miastem a Bankiem Chleba ma być podpisana w najbliższych dniach. Pojazd, który od listopada stoi na urzędowym parkingu, kosztował ponad 100 tysięcy złotych.

AW, zdjęcia arch.  

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Zakladki na podstrony

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany