Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Zyta, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Bili pałką i kopali 14- latka. Nieletni bandyci z Kalisza zatrzymani

Wyjątkowo brutalny rozbój dokonany przez nastolatków z Kalisza.  Trzech nieletnich napadli na 14- latka i ukradli mu telefon. Napastnicy bili swoją ofiarę pałką teleskopową i kopali.  Wszyscy trzej, w wieku od 15 do 17 lat zostali już zatrzymani. Ostatni z nich za rozbój będzie odpowiadał jak dorosły i grozi mu do 12 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło 2 kwietnia po 20.00 w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Limanowskiego. Do 14-letniego chłopaka, który stał na przystanku autobusowym podeszła grupa nastolatków. Młodzi mężczyźni pobili 14-latka pałką teleskopową i kopali go. Napastnicy zostawili ofiarę w spokoju dopiero w momencie, gdy przechodząca obok kobieta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Mężczyźni zdążyli jednak ukraść telefon komórkowy 14-latka o wartości 1000 zł.


Patrole policji, które poszukiwały sprawców już po kilku minutach zatrzymały dwóch nastolatków, którzy odpowiadali wizerunkom napastników. Funkcjonariusze szybko ustalili też trzeciego z podejrzewanych.


Zatrzymani przyznali się do napaści na 14 – latka. Podejrzewani to dwaj mieszkańcy Kalisza w wieku 17 i 15 lat, oraz 15- latek z Ostrowa Wielkopolskiego. Najmłodsi z tej trójki trafili do Policyjnej Izby Dziecka  w Poznaniu i wkrótce będą odpowiadać za swój czyn przed Sądem Rodzinnym. 17- latek będzie sądzony jak osoba dorosła. Grozi mu do 12 lat więzienia.

MS, fot. archiwum, KMP Kalisz

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany