Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Chcesz szybciej znaleźć pracę? Wykorzystaj jeden z tych szablonów CV

Być może od dłuższego czasu wysyłasz setki dokumentów aplikacyjnych i nadal nie możesz znaleźć pracy. Zastanawiasz się, co robisz niewłaściwe i dlaczego na złożone przez Ciebie CV jest tak niewielki odzew?

Masz wrażenie, że Twoje Curriculum Vitae jest profesjonalnie i już nic w nim nie da się zmienić? Wiele stanowisk, na które zgłaszałeś swoją kandydaturę, było wprost idealne dla kandydata z Twoimi umiejętnościami, a mimo to, nie otrzymałeś zaproszenia do dalszego etapu rekrutacji? Przeciętna liczba otrzymywanych odpowiedzi na wysłane CV nie jest imponująca. Średnio na 50-60 wysłanych dokumentów, otrzymuje się 2-3 odpowiedzi. Są jednak kandydaci, którzy otrzymują o wiele więcej odpowiedzi.

Jak napisać przykuwające wzrok CV, dzięki któremu szybko zdobędzie się prace?

Okazuje się, że przeciętny czas, jaki rekruter przeznacza na przejrzenie jednego CV, to tylko kilka sekund. W tym czasie nie jest możliwe dokładne zapoznanie się z dokumentem. Nawet najlepsze kwalifikacje i duże doświadczenie zawodowe nie zostaną zauważone, jeśli dokument nie będzie odpowiednio skonstruowany. Rekruter przeglądając dużą liczbę CV szuka w nich tylko konkretnych informacji związanych z daną ofertą. Twoim zadaniem jest więc tak wypunktować i uwidocznić najbardziej istotne informacje, aby pracodawca nie miał żadnego problemu z ich znalezieniem.

Wykorzystaj kreator CV, w którym znajdują się szablony stworzone przez profesjonalistów

Idealny szablon CV (darmowe szablony do pobrania) to nie tylko odpowiednia czcionka i ładna grafika. Szablon CV nie powinien być zbyt obszerny, w zupełności wystarczy jedna strona formatu A4. Odpowiednio dobrany szablon jest efektem pracy wielu specjalistów. Korzystając z ich doświadczenia, wybierzesz szablon CV, który pomoże znaleźć pracę szybko i skutecznie.

Najważniejszą rzeczą w skutecznie napisanym CV jest treść (pomaga w tym m.in. kreator cv). Jeśli jednak treść „ubrana” jest w dodatkowe elementy takie jak grafika, pogrubienia, podkreślenia, odpowiednie odstępy, rozmieszczenie najważniejszych danych na wysokości wzroku czytającego, to będziesz miał pewność, że rekruter do niej dotrze. CV jest dokumentem indywidualnym, jednak znajdują się w nim informacje szablonowe. Samodzielne tworzenie dokumentów aplikacyjnych może zająć Ci dużo czasu, a i tak nie będzie ono tak skuteczne, jak dokument, nad którego opracowaniem pracowali specjaliści zajmujący się rekrutacją.

Szablony CV można podzielić na:

  • szablony klasyczne
  • szablony nowoczesne
  • szablony kreatywne

 

Za pomocą prostego kreatora CV można stworzyć profesjonalny dokument w kilkanaście minut. Dużą zaletą korzystania z kreatora CV jest brak konieczności formatowania. Nawet osoby nieznające odpowiednich programów mogą samodzielnie stworzyć poprawny dokument. Co powinieneś zrobić? Wystarczy że do wybranego przez siebie szablonu wkleisz lub wpiszesz treść swojego CV. Kandydaci mający swój profil na Linkedin  mają jeszcze bardziej ułatwione zadanie. Będzie potrzebne tylko kilka chwil, aby CV było gotowe do wysłania. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, zaznacz po prostu „Nowe CV z Linkedin”.

Nawet najlepszy szablon CV nie zapewni pracy, jeśli Twoje CV nie będzie zgodne z tym, czego oczekuje pracodawca. Zastanów się, jakie korzyści możesz przedstawić przyszłemu pracodawcy. Przeczytaj uważnie ogłoszenie o pracę i odnieś się do jego oczekiwań. Nie zamieszczaj zbyt wielu informacji. Najlepiej, jeśli skupisz się tylko na informacjach związanych z przyszłym stanowiskiem pracy. Zbyt duża ilość danych wprowadza tylko niepotrzebny chaos i może spowodować, że te najbardziej istotne wiadomości nie zostaną odczytane.

CV to Twoja wizytówka

Spośród wielu szablonów CV znajdź taki, który najlepiej będzie opisywał Twoją kandydaturę. Bądź staranny, dbałość o każdy element CV jest także sygnałem dla rekrutera i może zadziałać tylko na plus. W każdym życiorysie zawodowym muszą znaleźć swoje miejsce takie elementy jak: imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail. Wydaje się to oczywiste, ale zdarzają się takie błędy wśród osób kandydujących na dane stanowisko jak podanie nieprawidłowego numeru telefonu lub e-maila.

CV jest Twoją wizytówką, za jego pomocą przedstawiasz swoją osobę i to od niego zależy pierwsze wrażenie. Kolejnym elementem, który znajduje się w prawie każdym CV, jest zdjęcie. Może ono być argumentem, który przyczyni się do tego, że szybko znajdziesz zatrudnienie. Jednak dobrane nieodpowiednio, może zadziałać zupełnie w odwrotnym kierunku. Dodanie zdjęcia do CV nie jest elementem obowiązkowym. Jeśli starasz się o posadę w krajach takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia to w dokumencie aplikacyjnym nie umieszczaj swojego zdjęcia. Zamieszczając zdjęcie w CV, unikaj często popełnianych błędów. W Twoim CV nie powinno znaleźć się zdjęcie, które jest:

  • bardzo słabej, jakości
  • bardzo poważne, smutne
  • zostały z niego amatorsko wycięte inne osoby
  • artystyczne

 

Kolejnym elementem, który znajduje się w profesjonalnie stworzonym CV, jest podsumowanie zawodowe. Idealnym miejscem na umieszczenie podsumowania zawodowego jest górna część dokumentu. Czym jest podsumowanie zawodowe zwane także profilem zawodowym? Jest to swego rodzaju slogan reklamowy na temat Twojej osoby. Jak wiadomo, slogan musi być prosty i chwytliwy, od pierwszego spojrzenia wzbudzający zainteresowanie. Nie może to być zbyt długi tekst, przyjmuje się, że podsumowanie zawodowe powinno zmieścić się w 3-4 linijkach tekstu. Dobrym pomysłem na przyciągnięcie uwagi jest połączenie swoich celów zawodowych z podsumowaniem zawodowym. Ta sekcja ma w zwięzły sposób przekazać pracodawcy, że jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko. W tym miejscu powinny być zawarte takie informacje jak: kim jesteś, najważniejsze osiągnięcia (nie więcej niż dwa), jaki rodzaj pracy jest w obszarze Twoich zainteresowań. Dobrze sformułowane cele zawodowe to jeden ze sposobów na zwrócenie uwagi. Przy dużej liczbie wpływających dokumentów, może okazać się, że Twoje podsumowanie zawodowe było jedynym tekstem, jaki do końca i w całości przeczytał pracodawca.

Co jeszcze powinno zostać umieszczone skutecznym CV?

Dość istotną sekcją z punktu widzenia pracodawcy są “Osiągnięcia”. Warto przedstawić je w sposób przemyślany. Przy uwzględnianiu tych najważniejszych warto podeprzeć się wymaganiami pracodawcy zawartymi w ogłoszeniu o pracę. Zamieść konkretne dane, fakty, wskaźniki, dzięki temu wzbudzisz zainteresowanie pracodawcy. Zamiast posługiwać się sloganami, które umieszcza prawie każdy, postaraj się wyróżnić i użyj danych liczbowych. Zastosowanie cyfr spowoduje również, że dokument będzie bardziej wyrazisty. Jakie informacje można podać za pomocą cyfr?  Do swoich osiągnięć dodaj wartość procentową, wykaż, ilu nowych klientów pozyskałeś, iloma osobami zarządzałeś etc.

Pamiętaj, aby Twoje CV było czytelne, zachęcające do zapoznania się z treścią, zawierające tylko jasne i prawdziwe informacje. W CV najważniejsza jest treść, ale wygląd dokumentu ma ogromne znaczenie. Nikt nie będzie chciał zapoznać się z treścią dokumentu, jeśli będzie on wyglądał mało schludnie, z różnym rodzajem czcionki itp. Wykorzystaj dostępne szablony CV, dzięki którym Twoje CV będzie wyglądało profesjonalnie, elegancko i czytelnie.

MS

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany