Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Dyzma, Ireneusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Co powinien mieć telefon dla aktywnych ludzi?

Wiele nowych modeli smartfonów wyróżnia się parametrami technicznymi, niestety nie każdy z nich sprawdza się w przypadku osób aktywnych, dużo podróżujących, uprawiających sport i ceniących niezawodność sprzętu bez względu na okoliczności. Jak wybrać telefon, który będzie dla nich odpowiedni?

Duża pojemność baterii

To w zasadzie podstawa, bez której nie można się obejść. Owszem, można ratować się powerbankami, ale nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie. Tymczasem osoby, które lubią na przykład wyjechać na weekend gdzieś w góry, z pewnością docenią modele o ponadprzeciętnej pojemności baterii. Oczywiście powerbank podczas wyprawy zawsze się przyda, jednak brak konieczności podłączania go do telefonu każdego wieczoru to duży komfort.

Odporny na kurz i deszcz

Oto kolejne dwie cechy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając smartfon przeznaczony do użytkowania przez osoby aktywne. W przypadku kiedy chcemy mieć smartfon któremu nie straszna jest wilgoć. Powinniśmy zdecydować się aparat posiadający minimum certyfikat IP65, który wystarczy do przeprowadzenia rozmowy na deszczu, a taką możliwość zawsze warto mieć – nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie taka potrzeba, na przykład w trakcie wielogodzinnych górskich wypraw.

Jeśli chodzi o odporność na kurz, choć łatwo ten czynnik zbagatelizować, a w rzeczywistości dla osób aktywnych może się okazać dużo ważniejszy, niż dla przeciętnego człowieka. Na pierwszy rzut oka ma to wpływ jedynie na ewentualne zarysowania powierzchni telefonu, jednak jeśli ktoś często korzysta telefonu na szlaku, na plaży itp., z czasem rośnie ryzyko, że pył, kurz, czy drobinki piasku dostaną się do jego wnętrza, warto więc i w tej sprawie zadbać o odpowiednią ochronę.

Szybki Internet

Skoro już mowa o osobach aktywnych, bez wątpienia w przypadku licznych podróży wielokrotnie przyda się dostęp do szybkiego internetu, choćby po to, by sprawdzać lokalizację miejscowych atrakcji. Przydatna będzie więc obsługa Internetu LTE. Szybki internet przyda się również dla śmiałków którzy uwielbiają podróżować autostopem, bez konkretnego planu podróży. Sprawdzenie bazy hotelowej i interesujących miejsc w danej okolicy będzie tutaj szczególnie ważne.

Gdzie szukać telefonów dla aktywnych?

Całkiem ciekawa wydaje się pod tym względem oferta telefonów w Orange, w której znaleźć można między innymi model Sony Xperia M4 Aqua. Abonament, który pozwala na jego kupno, jest na atrakcyjnym poziomie, a parametry techniczne dopasowane z myślą o ludziach w ciągłym ruchu i potrzebujących nowych wyzwań.

silesian.pl

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany