Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Lea, Kasjan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Dywany - co jest na czasie?

Dobrze dopasowany dywan potrafi bardzo zmienić pomieszczenie. Dlatego choć dywany nie pojawiają się już w polskich domach tak nagminnie jak dawniej, to jednak wciąż stanowią ważny aranżacyjny dodatek. Coraz bardziej urozmaicona oferta producentów zachęca do ich układania nie tylko na salonach. Dobrej jakości dywany pasują też do sypialni, holu czy łazienki.

Dlaczego warto postawić na dywany

Przede wszystkim dywany ocieplają pomieszczenie. Tak pod względem estetyki, jak również z uwagi na bardziej praktyczne kwestie. Po dywanie chodzi się znacznie przyjemniej niż po chłodnej, często śliskiej podłodze. Jest on bowiem naturalnym izolatorem ciepła, chroni pomieszczenie przed chłodnym powietrzem, płynącym na przykład ze znajdującej się poniżej piwnicy. Jednocześnie zapobiega odpływowi tego cieplejszego z danego wnętrza.

Dywany są ważnym elementem nie tylko utrzymania temperatury, ale również pomagają zachować optymalną wilgotność w pomieszczeniu. To prawda, że gromadzą ją w swoich włóknach, ale kiedy w domu robi się za sucho, wówczas oddają ją. W ten sposób łatwiej dbać o domowy mikroklimat sprzyjający zdrowiu. Przy okazji warto też wspomnieć o czystości dywanów. Niestety wciąż wiele osób obawia się rozwijających się w nich drobnoustrojów. Wystarczy jednak wybrać nowoczesne dywany, wykonane na przykład z tworzyw sztucznych, aby uniknąć takiego problemu.

Współcześni producenci dokładają wszelkich starań, aby ich wyroby były przyjazne alergikom i spełniały oczekiwania klientów chociażby pod względem bezproblemowego czyszczenia. Nasz ekspert - przedstawiciel sklepu internetowego z dywanami Dywante.pl - podkreśla, że dodatkową motywacją do produkowania coraz lepszych dywanów są między innymi wyśrubowane normy unijne. Najlepsi producenci stosują się do nich, przez co zwiększają swoje szanse na zdobycie uwagi oraz zaufania konsumentów.

Dywany - jak wybierać

Mnogość kolorów, wzorów i materiałów czyni wybór dywanu niełatwym zadaniem. Jednocześnie jednak tak szeroka gama produktów pozwala dopasowywać dywany do wszystkich pomieszczeń bez wyjątku. Coś dla siebie znajdą zarówno posiadacze małego studia, którym zależy na optycznym jego powiększeniu, jak również właściciele wielkiego domu ze zbyt surowym salonem.

W przypadku tego ostatniego sprawdzą się chociażby dywany z dłuższym włosiem. Może być ono naturalne lub sztuczne. Wbrew pozorom materiały wyprodukowane przez człowieka bynajmniej nie ustępują obecnie tym pochodzenia naturalnego. Co więcej, często to właśnie one wskazane są alergikom i osobom podatnym na różnego rodzaju uczulenia. Drobnoustroje nie mają w nich bowiem łatwego życia, takie dywany łatwiej utrzymać w czystości, a do tego nie uczulają.

Podobnie jak w przypadku salonu, tak również i w sypialni dobrze sprawdzają się produkty z dłuższym włosiem. Jednak w korytarzu, a już na pewno w pokoju dziecięcym, bardziej praktyczne będą krótsze włókna. Podczas zakupu warto również zwracać uwagę na gęstość dywanu. Im większa, tym zasadniczo lepiej. I choć takie dywany są droższe, to jednak służą dłużej i są przyjemniejsze w dotyku. Poza tym jakość w tym wypadku często widać gołym okiem. I dlatego najlepiej korzystać z oferty sprawdzonych producentów oraz dostawców.

Bogata gama kolorów i wzorów pozwala dopasować dywan do swoich indywidualnych preferencji, jak również potrzeb konkretnego pomieszczenia. Niemniej jednak to wysoka jakość takich wyrobów przekłada się na ich trwałość, a także odporność na zanieczyszczenia. Dlatego lepiej kupić jeden porządny dywan na lata, niż co chwilę wymieniać zniszczony produkt na nowy.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany