Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Horoskop na 2018 rok. Co nas czeka w tym roku?

Wróżka Beata specjalnie dla nas zajrzała do kart tarota i przeanalizowała przepowiednie dla naszego miasta i kraju. Jakie emocje będą nam towarzyszyć? Komu los będzie sprzyjał? Jakich wydarzeń możemy się spodziewać? Z przymrużeniem oka zapraszamy do zapoznania się z horoskopem na 2018 rok.

Rok 2018 zacznie się  wielkimi emocjami, a wszystkiemu będzie winna matka natura. Mogą obudzić się wulkany, których erupcja wpłynie na warunki pogodowe. To będzie rok nieprzewidzianych wydarzeń w polityce  światowej i krajowej. To rok, w którym lepiej nie wierzyć w obietnice polityków. To dobry rok na miłość. To rok dla ludzi o nieprzeciętnych umiejętnościach np. wynalazcy -  im gwiazdy wróżą sławę i rozgłos . Uważajcie jedynie na banki, pilnujcie swoich finansów. Rozsądnie inwestujcie swój kapitał. 

Rok 2018 będzie burzliwy w naszym mieście. Wszystko zacznie się od wdrażania  projektów obywatelskich w życie. Realizacja niektórych stanie nagle pod znakiem zapytania, co wywoła falę niezadowolenia radnych i mieszkańców. Ponadto uaktywnią się partie, które będą chciały dojść do władzy. Tym razem młodzi wiekiem politycy ruszą ostro do walki o władzę. Czy uda im się zdobyć poparcie kaliszan ? To zależy jakich argumentów użyją, aby pokazać realność wykonania swoich planów, a także co zrobią, aby zyskać zaufanie kaliszan, którzy mają dość obietnic. Kto wygra? Ten, który będzie widział w kaliszanach nie tylko potencjalnych wyborów, ale ludzi borykających się z problemami codziennego życia.

Wiele emocji przyniesie ze sobą problem ekologii w mieście – czyli smogu , który będzie utrudniał życie naszym mieszkańcom. Ekologia to temat na ten rok dla naszego miasta. Dotyczyć jednak nie tylko będzie powietrza,  ale i zanieczyszczenia naszej Prosny i zalewu w Szalem .

Poza tym, w tym roku zabłysną nowe osobowości w naszym mieście, które wniosą  dużo światła w sferze kulturalnej, a ich sukcesy rozsławią nasze miasto.

Miłość – w tym roku Ci z Was, którzy narzekali, że nie mają szczęścia w miłości, mają szanse odmienić swój los i spotkać miłość swojego życia. Gwiazdy i Księżyc będą Wam sprzyjać. Samotność wielu się skończy, nieważne ile ma się lat, to wyjątkowy rok na miłość . Wrośnie liczba małżeństw a wolne związki przestaną być trendy. Dobrą datą na zawarcie związku małżeńskiego jest wyjątkowy dzień roku to  18. 08 2018 … magia tej daty przyniesie szczęście i dobrobyt .

Natomiast Ci z Was, którzy żyją w toksycznych związkach: uda Wam się bez większych problemów uwolnić z klatki uczuciowych ograniczeń, aby zacząć nowe życie. To także czas, aby nauczyć się lubić samych siebie i rozpieszczać się, spełniając swoje marzenia, nie tylko innych. Co do liczby urodzeń dzieci, liczba ich ani nie wzrośnie ani nie spadnie. Jedynym problem okażą się jednak dofinansowania 500 plus  - tu nastąpią zmiany a nawet ograniczenia.

Zdrowie – problemy z górnymi drogami oddechowymi i alergie u dorosłych i u dzieci – to stanie się coraz większą bolączką nas wszystkich. Przyczyną ich będzie oczywiście smog, który zatruwać będzie powietrze. Oprócz tego szybkie tempo życia narażać będzie wielu na stany depresyjne, to właśnie one stać się mogą słabym punktem wielu Polaków. Psychiatrzy i psychoanalitycy będą mieli co robić w swoich gabinet, a wizyty u nich nie będą  już tematem tabu. Jednak dostać się do lekarza specjalisty nie będzie łatwo - w tej materii nic się nie zmieni. Jedynie osoby starsze będą miały wiele ułatwień zwłaszcza przy realizacji recept. Na szczęście wielu Polaków potrafi dbać o swoje zdrowie, dlatego sale ćwiczeń czy też trenerzy osobiści będą oblegani.

Finanse – przed nami rok, w którym będziemy mocno trzymać się za portfele, w sferze podatkowej dla firm - będzie gorąco. Firmy będą skrupulatnie kontrolowane, a biura rachunkowe będą miały co robić. Inna kwestią okażą się banki, zmiany oprocentowania dla klientów, aby przyciągnąć ich do oszczędzania na lokatach długoterminowych. Ponadto wzrośnie zainteresowanie grami liczbowymi , chęć zdobycia niby łatwych pieniędzy będzie kusić wielu. Polacy będą szukać szczęścia w loteriach, grach liczbowych , zdrapkach itp. Wiara w swoje szczęśliwe liczby, niektórym się opłaci i liczba milionerów z gier liczbowych wzrośnie .

Polityka – przed nami rok nieprzewidzianych zmian w polityce. Tutaj wszystko może się wydarzyć, twarze na scenie politycznej będą często się zmieniać. W pewnej chwili chaos, który wyniknie w partiach rządzących i tych, które będą chciały rządzić, spowoduje, że trudno będzie określić się na kogo głosować w wyborach  jesiennych. Przeciwko Polsce na zachodzie może nawet zawiązać się koalicja, która będzie piętnować nas za izolacje polityczną i brak reakcji na problemy Europy. Pomimo ostrej krytyki w przyszłości okaże się, że uchroniliśmy się przed chaosem, z którym będą zmagać się inne kraje. Temat emigrantów w Europie nie ucichnie. Francja, Włochy oraz Niemcy będą miały z tego powodu poważny kryzys paraliżujący normalne życie w tych krajach jego mieszkańców.

RED, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany