Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2018 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Horoskop na 2018 rok. Co nas czeka w tym roku?

Wróżka Beata specjalnie dla nas zajrzała do kart tarota i przeanalizowała przepowiednie dla naszego miasta i kraju. Jakie emocje będą nam towarzyszyć? Komu los będzie sprzyjał? Jakich wydarzeń możemy się spodziewać? Z przymrużeniem oka zapraszamy do zapoznania się z horoskopem na 2018 rok.

Rok 2018 zacznie się  wielkimi emocjami, a wszystkiemu będzie winna matka natura. Mogą obudzić się wulkany, których erupcja wpłynie na warunki pogodowe. To będzie rok nieprzewidzianych wydarzeń w polityce  światowej i krajowej. To rok, w którym lepiej nie wierzyć w obietnice polityków. To dobry rok na miłość. To rok dla ludzi o nieprzeciętnych umiejętnościach np. wynalazcy -  im gwiazdy wróżą sławę i rozgłos . Uważajcie jedynie na banki, pilnujcie swoich finansów. Rozsądnie inwestujcie swój kapitał. 

Rok 2018 będzie burzliwy w naszym mieście. Wszystko zacznie się od wdrażania  projektów obywatelskich w życie. Realizacja niektórych stanie nagle pod znakiem zapytania, co wywoła falę niezadowolenia radnych i mieszkańców. Ponadto uaktywnią się partie, które będą chciały dojść do władzy. Tym razem młodzi wiekiem politycy ruszą ostro do walki o władzę. Czy uda im się zdobyć poparcie kaliszan ? To zależy jakich argumentów użyją, aby pokazać realność wykonania swoich planów, a także co zrobią, aby zyskać zaufanie kaliszan, którzy mają dość obietnic. Kto wygra? Ten, który będzie widział w kaliszanach nie tylko potencjalnych wyborów, ale ludzi borykających się z problemami codziennego życia.

Wiele emocji przyniesie ze sobą problem ekologii w mieście – czyli smogu , który będzie utrudniał życie naszym mieszkańcom. Ekologia to temat na ten rok dla naszego miasta. Dotyczyć jednak nie tylko będzie powietrza,  ale i zanieczyszczenia naszej Prosny i zalewu w Szalem .

Poza tym, w tym roku zabłysną nowe osobowości w naszym mieście, które wniosą  dużo światła w sferze kulturalnej, a ich sukcesy rozsławią nasze miasto.

Miłość – w tym roku Ci z Was, którzy narzekali, że nie mają szczęścia w miłości, mają szanse odmienić swój los i spotkać miłość swojego życia. Gwiazdy i Księżyc będą Wam sprzyjać. Samotność wielu się skończy, nieważne ile ma się lat, to wyjątkowy rok na miłość . Wrośnie liczba małżeństw a wolne związki przestaną być trendy. Dobrą datą na zawarcie związku małżeńskiego jest wyjątkowy dzień roku to  18. 08 2018 … magia tej daty przyniesie szczęście i dobrobyt .

Natomiast Ci z Was, którzy żyją w toksycznych związkach: uda Wam się bez większych problemów uwolnić z klatki uczuciowych ograniczeń, aby zacząć nowe życie. To także czas, aby nauczyć się lubić samych siebie i rozpieszczać się, spełniając swoje marzenia, nie tylko innych. Co do liczby urodzeń dzieci, liczba ich ani nie wzrośnie ani nie spadnie. Jedynym problem okażą się jednak dofinansowania 500 plus  - tu nastąpią zmiany a nawet ograniczenia.

Zdrowie – problemy z górnymi drogami oddechowymi i alergie u dorosłych i u dzieci – to stanie się coraz większą bolączką nas wszystkich. Przyczyną ich będzie oczywiście smog, który zatruwać będzie powietrze. Oprócz tego szybkie tempo życia narażać będzie wielu na stany depresyjne, to właśnie one stać się mogą słabym punktem wielu Polaków. Psychiatrzy i psychoanalitycy będą mieli co robić w swoich gabinet, a wizyty u nich nie będą  już tematem tabu. Jednak dostać się do lekarza specjalisty nie będzie łatwo - w tej materii nic się nie zmieni. Jedynie osoby starsze będą miały wiele ułatwień zwłaszcza przy realizacji recept. Na szczęście wielu Polaków potrafi dbać o swoje zdrowie, dlatego sale ćwiczeń czy też trenerzy osobiści będą oblegani.

Finanse – przed nami rok, w którym będziemy mocno trzymać się za portfele, w sferze podatkowej dla firm - będzie gorąco. Firmy będą skrupulatnie kontrolowane, a biura rachunkowe będą miały co robić. Inna kwestią okażą się banki, zmiany oprocentowania dla klientów, aby przyciągnąć ich do oszczędzania na lokatach długoterminowych. Ponadto wzrośnie zainteresowanie grami liczbowymi , chęć zdobycia niby łatwych pieniędzy będzie kusić wielu. Polacy będą szukać szczęścia w loteriach, grach liczbowych , zdrapkach itp. Wiara w swoje szczęśliwe liczby, niektórym się opłaci i liczba milionerów z gier liczbowych wzrośnie .

Polityka – przed nami rok nieprzewidzianych zmian w polityce. Tutaj wszystko może się wydarzyć, twarze na scenie politycznej będą często się zmieniać. W pewnej chwili chaos, który wyniknie w partiach rządzących i tych, które będą chciały rządzić, spowoduje, że trudno będzie określić się na kogo głosować w wyborach  jesiennych. Przeciwko Polsce na zachodzie może nawet zawiązać się koalicja, która będzie piętnować nas za izolacje polityczną i brak reakcji na problemy Europy. Pomimo ostrej krytyki w przyszłości okaże się, że uchroniliśmy się przed chaosem, z którym będą zmagać się inne kraje. Temat emigrantów w Europie nie ucichnie. Francja, Włochy oraz Niemcy będą miały z tego powodu poważny kryzys paraliżujący normalne życie w tych krajach jego mieszkańców.

RED, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Październik 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

SKUP AUT OSOBOWE DOSTAWCZE PO 2000R-DOJADE NATYCHMIAST

19.10.18
KUPIMY AUTA OSOBOWE DOSTAWCZE po 2000r w dobrej cenie-nie złomujemy!! oraz KAŻDEGO SPRINTERA-bez...

ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręki – za Gotówkę i bezpłatnym Dojazdem ... ZADZWOŃ ~!~

22.10.18
PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZKŁO, SZTUĆCE, BIŻUTERIA, ZEGARY,...

Wolna powierzchnia do wynajęcia

22.10.18
WSK „PZL - KALISZ” S.A. wynajmie halę magazynową o pow. 1063 m2 znajdującą się na parterze budynku...

PRACOWNIK TECHNICZNY

22.10.18
Newplast Poland Sp. z o.o. w Kalisz zatrudni pracownika technicznego – ustawiacza maszyn...

śpiewający akordeonista / również dj

22.10.18
Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny , jubileusz , imprezę firmową, piknik, poprawiny,...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.