Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Ciekawostki

Kaliszanin zdobył medal na Robotycznych Mistrzostwach Świata w Pekinie

Sukces kaliszanina, Jakuba Matyszczaka, absolwenta IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a dziś studenta Politechniki Poznańskiej na największych i najbardziej prestiżowych zawodach robotów na świecie. Kuba wraz z dwoma kolegami zajął trzecie miejsce w kategorii freestyle za skonstruowanie robota kroczącego.

Jakub Matyszczak ( na zdjęciu głównym pierwszy z lewej) należy do Koła Naukowego MECHATRON Politechniki Poznańskiej. Zrzesza on mechatroników, elektroników, automatyków oraz mechaników zainteresowanych budowaniem robotów mobilnych. Z kolei RobotChallenge to organizowane od 2004 roku znane na całym świecie prestiżowe zawody robotów. Zawody co roku cieszą się ogromną popularnością. W poprzednich edycjach, wzięli w nich udział uczestnicy z 56 państw! Do tej pory odbywały się we Wiedniu. Tym razem na miejsce zawodów wybrano „Krzemową Dolinę” Chin, czyli w Zhongguancun (w Pekinie)

Poznańskiej drużynie udało się wrócić z Chin z dwoma medalami. Mariusz Pałubicki zwyciężył w kategorii linefollower enchanced, natomiast Łukasz Antczak, Jakub Bartoszek oraz Jakub Matyszczak zajęli trzecie miejsce w kategorii freestyle za skonstruowanie robota kroczącego.

Polska od wielu lat klasyfikuje się w czołówce zawodów - tylko w zeszłym roku, jako kraj, zajęliśmy 3 miejsce w klasyfikacji medalowej, a robot Flash konstruktora Mariusza Pałubickiego wygrał w kategorii Linefollower, zdobywając trofeum Mistrza Świata.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego był fundatorem biletów lotniczych dla zwycięskiej ekipy z Poznania.

AG, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, fot. www.umww.pl

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany