Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Modowy film kaliszanina

Kilkuminutowy film „Dimensions” Michała Dobryniewskiego zdobył jedną z nagród Seattle Fashion Film Festival. Kilkuminutową produkcję modową niemal w stu procentach stworzyli młodzi kaliszanie. Jej premierowa prezentacja polska odbędzie się w piątek, o godzinie 18.00, w kinie Centrum.

Filmowy zawrót w głowie Michała pojawił się w szkole. Najpierw w gimnazjum, wraz z bratem, tworzył krótkie filmiki przy pomocy telefonu, by w szkole średniej ulec prawdziwej fascynacji podczas przygotowań do festiwalu filmów obcojęzycznych. Wkrótce owocem świeżej pasji stały się filmy, również reklamowe, prezentowane w Internecie. To one zwróciły uwagę organizatorów „La Jolla” – International Fashion Film Festival. Michał nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczył zaproszenie z San Diego. „Jest to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmów modowych na świecie i jestem zaszczycony, że mogłem wziąć udział w tym wspaniałym vencie” – mówi Michał Dobryniewski. „Na tym wydarzeniu można było spotkać ludzi, którzy byli dla mnie tak naprawdę inspiracją, a teraz znam ich z czerwonego dywanu, dlatego jest to dla mnie coś niesamowitego”.

Właściwie zaproszenie do San Diego zainspirowało Michała Dobryniewskiego do stworzenia jego pierwszego filmu modowego. „Dimensions” to połączenie fabuły, mody i muzyki. Do jego nakręcenia skompletował zespół młodych, utalentowanych ludzi związanych z Kaliszem.

Za kamerą stanął Adam Kaźmierczak, operatorem drona był Michał Gostyński, oświetleniem zajął się Artur Jr Wypych, a autorem projektów modowych inspirowanych architekturą wnętrz Narodowego Forum Muzyki był Louis Bukovski. W wymyślonej przez Michała „historii złamanego serca” wystąpili: Agata Górecka, Damian Gołąb, Ewelina Janiak, Marta Glubka i Damian Bielak. Kaliską ekipę współtworzyli nie tylko specjaliści od fryzur i make upu, ale także polonistka Aneta Kolańczyk i muzycy: Piotr Józefiak (znany jako Madkid), Patryk Ulaszewski (znany jako Pierwszy) i Eryk Szolc z WPA UAM, który dokonał rejestracji piosenki. „Są to ludzie z branży filmowej, modowej, muzycznej i innych branż artystycznych. Jestem im niesamowicie wdzięczny, bo wykonali kawał dobrej roboty” – powiedział wzruszony scenarzysta i reżyser.

Michał Dobryniewski przeszedł się po czerwonym dywanie festiwalu w San Diego, ale jego film „Dimensions” tak naprawdę został doceniony chwilę później na Seattle Fashion Film Festival. Zgromadził 5 nominacji, a ostatecznie uzyskał nagrodę za najlepszy utwór muzyczny.

Po amerykańskim sukcesie czas najwyższy na prezentację filmu w Polsce. Premiera, na którą wstęp jest wolny, odbędzie się w kinie Centrum. Oprócz filmu kaliszanina będzie można obejrzeć nagrodzony w Seattle za reżyserię obraz „Robots” Joshuy Brandao i Nicolaia Kornuma. After party z udziałem bohaterów i twórców „Dimensions” odbędzie się w Lewym Profilu Asnyka.

R. Kuciński, mat. promocyjne

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Pat Cars Skup Aut Najlepsze ceny

22.01.18
Nasza Firma Pat Cars Zajmuje się skupem jak i złomowaniem Samochodów osobowych i ciężarowych,...
Polecane

KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY

21.01.18
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne...

Działka Blizanów

22.01.18
Sprzedam działkę rolną z możliwością przekształcenia na budowlaną(niska klasa gleby). Wszystkie...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Rolety zewnętrzne Kalisz,naprawa ,części do rolet

23.01.18
W naszej firmie mogą skorzystać Państwo z zakupu wszystkich części zamiennych do rolet lub usług...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany