Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wiktoria, Bernardyn

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Monitoring flotowy– zasada działania

Rosnąca popularność monitoringu flotowego pojazdów firmowych wynika z jego licznych korzyści – zarówno dla samej jakości usług, jak i bezpieczeństwa oraz oszczędności w przedsiębiorstwie. W jaki sposób działa monitoring floty?

Jeszcze dwadzieścia lat temu jedynym skutecznym sposobem na namierzenie pojazdu firmowego był telefoniczny kontakt z kierowcą, a drogie i niezbyt precyzyjne urządzenia GPS stanowiły rzadko spotykany luksus. Dziś coraz więcej osób rozważa instalację systemu monitoringu – w 2015 roku według badań Lease Plan aż połowa zawodowych kierowców zastanawiała się nad zakupem takiego osprzętu.

Cały zestaw urządzeń

Firmy świadczące usługi z zakresu Vehicle Tracking, jak Vision Track (https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems), przygotowują dla swych klientów zróżnicowane systemy monitoringu zapewniające dostęp do wielu dodatkowych funkcji. W pojeździe zostają zamontowane moduły GPS umożliwiające lokalizację samochodu w sposób ciągły. Ponadto umieszcza się sensory badające liczne parametry pojazdu – łącznie z temperaturą, w jakiej przewożony jest załadunek. Nadzorowane mogą być również prędkość czy wysokość obrotów tak, by później móc przeprowadzić pełną analizę stylu jazdy kierowcy. Często instaluje się także kamery – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Wszystkie informacje są w czasie rzeczywistym przekazywane zarządcy floty. Kadra ma dzięki temu możliwość stałego śledzenia pojazdu, co nieraz stanowi dodatkowy atut przedsiębiorstwa – klient może zweryfikować, gdzie dokładnie znajduje się transport. Zbierane informacje często przydają się ponadto do dalszej analizy.

Korzyści stosowania monitoringu flotowego

Atuty takich systemów należy rozpatrywać w kilku kategoriach. Dzięki monitoringowi flotowemu w razie trudnej sytuacji na drodze można błyskawicznie zlokalizować pojazd i udzielić niezbędnej pomocy. Nadzór przydaje się również w razie kradzieży. Ponadto pracodawcy w ten sposób zyskują pewność, że ich pracownicy nie wykorzystują samochodów służbowych do celów prywatnych. Przekłada się to z kolei na oszczędności – m.in. spada zużycie paliwa.

Weryfikowany jest również przebieg trasy. Jeśli kierowca zbaczał z drogi bez potrzeby – łatwo można to wykazać i domagać się stosownych wyjaśnień. Pozwoli to zweryfikować uczciwość i terminowość pracowników.

Sam monitoring daje także możliwość śledzenia stanu technicznego pojazdu, co może przełożyć się na dodatkowe oszczędności – według firmy Andrew Page, która wdrożyła system we wszystkich swoich pojazdach, koszty utrzymania spadły o połowę.

Monitoring flotowy nie stanowi już nowości na rynku i coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z jego możliwości. Jego wpływ na poziom bezpieczeństwa, finanse firmy czy jakość świadczonych usług jest, jak widać, znaczny.

materiał partnera

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany