Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 11 grudzień 2017 Godzina:
imieniny: Julia, Waldemar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Nadał w Kaliszu paczkę z… pytonem. Wąż wypełzł w transporcie ZDJĘCIA

Niemały szok przeżyli pracownicy firmy kurierskiej, którzy w jednym z kontenerów z przesyłkami natrafili na… węża. Paczka z pytonem królewskim została wysłana z Kalisza, a jej nadawca zapewniał, że zawiera „cenne roślinki”. – Pańskie „roślinki” wypełzły – poinformował mężczyznę Patrol Interwencyjny As, który został wezwany do schwytania gada. Sprawą zajmuje się policja.

Wstrząsającego odkrycia pracownicy firmy kurierskiej GLS dokonali około północy 31 lipca. Podczas rozładunku przesyłek w podstrykowskich magazynach, w jednym z kontenerów natrafili na sporych rozmiarów węża. Na pomoc wezwali straż pożarną w Zgierzu, a ta ściągnęła inspektorów Patrolu Interwencyjnego As, który zajmuje się m.in. odławianiem zwierząt. - Gdy przybyliśmy na miejsce okazało się, że ów nietypowy podróżnik postanowił skryć się w niewidocznym miejscu. Nie pozostało nic innego jak opróżniać ponad 7-metrowy kontener powoli z całego załadunku – relacjonują członkowie stowarzyszenia Patrol Interwencyjny As. - Każda przesyłka musiała zostać powoli wyciągnięta i skrupulatnie obejrzana. Istniało duże prawdopodobieństwo, iż wąż mógł wejść do jednej z paczek. Ponadto istotnym było, by odnaleźć przesyłkę, z której uwolnił się gad. To pozwoliłoby zlokalizować jej nadawcę i planowanego odbiorcę.

Zainteresowanie interweniujących wzbudziło pudełko po butach oklejone niedbale taśmą. Przez uszkodzony fragment przesyłki wystawał materiałowy worek – poszwa od poduszki. - Nie mieliśmy wątpliwość, że tego właśnie szukamy. Pomysłowy nadawca zabezpieczył zwierzę przed upalną podróżą, wkładając do owego worka garść nasączonej wodą ligniny – zdradzają inspektorzy. - Po kilkunastu minutach i kilkudziesięciu wyciągniętych paczkach zauważyliśmy leżącego węża. Zwierzę spokojnie i bez problemu oddało się w nasze ręce.

Przekonani, że doszło do złamania Ustawy o ochronie zwierząt interweniujący powiadomili miejscową policję. Sami natomiast dotarli do osób wskazanych na przesyłce jako nadawca i odbiorca. Z tym pierwszym, który nadał paczkę w Kaliszu, skontaktowała się inspektorka stowarzyszenia w celu rzekomego zweryfikowania danych. Mężczyzna poprosił o szybkie dostarczenie jego paczki, gdyż – jak przekonywał - zawiera „cenne roślinki”.  - Poinformowaliśmy pana, że jego roślinki wypełzły – dodają członkowie stowarzyszenia.

Obu panom telefonicznie przedstawiono sytuację oraz zarzuty, jakie inspektorzy zamierzają skierować przeciwko nim. Uczestnicy transakcji przyznali się do świadomego (miało być tanio i prosto) sposobu przekazanie gada z okolic Kalisza w pobliże Warszawy. - Zweryfikujemy posiadanie przez mężczyzn stosownych dokumentów potwierdzających legalność jego pochodzenia (CITES ) – zapowiadają inspektorzy z Patrolu. - Pyton królewski do czasu zakończenia sprawy pozostanie pod opieką naszego terrarysty.

MIK, fot. fanpage Stowarzyszenia patrol Interwencyjny As

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Grudzień 2017

27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy w Kaliszu powinna powstać strzelnica otwarta dla wszystkich?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Skup osobowe dostawcze po 2000r tel 500247769

11.12.17
Specjalizujemy się skupem samochodów używanych każdej marki .Oferujemy bezpłatny dojazd do klienta...

Kupię ANTYKI za GOTÓWKĘ - KALISZ i okolice !

11.12.17
Kupię ANTYKI - wszystko co będzie zabytkowe, w każdym stanie, bez specyfikacji, od ręki – za...

Sprzedam lokal handlowy

11.12.17
Lokal usługowy na sprzedaż w Kaliszu. Lokal przy ulicy. Duze witryny sklepowe i rolety...
Polecane

serwisant maszyn

05.12.17
FHU MIWA, przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym, w związku z rozwojem firmy,...
Polecane

Remontowe usługi

03.12.17
Prowadzimy działalność w zakresie remontów oraz wykańczania wnętrz: - malowanie - szpachlowanie -...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany