Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Nadał w Kaliszu paczkę z… pytonem. Wąż wypełzł w transporcie ZDJĘCIA

Niemały szok przeżyli pracownicy firmy kurierskiej, którzy w jednym z kontenerów z przesyłkami natrafili na… węża. Paczka z pytonem królewskim została wysłana z Kalisza, a jej nadawca zapewniał, że zawiera „cenne roślinki”. – Pańskie „roślinki” wypełzły – poinformował mężczyznę Patrol Interwencyjny As, który został wezwany do schwytania gada. Sprawą zajmuje się policja.

Wstrząsającego odkrycia pracownicy firmy kurierskiej GLS dokonali około północy 31 lipca. Podczas rozładunku przesyłek w podstrykowskich magazynach, w jednym z kontenerów natrafili na sporych rozmiarów węża. Na pomoc wezwali straż pożarną w Zgierzu, a ta ściągnęła inspektorów Patrolu Interwencyjnego As, który zajmuje się m.in. odławianiem zwierząt. - Gdy przybyliśmy na miejsce okazało się, że ów nietypowy podróżnik postanowił skryć się w niewidocznym miejscu. Nie pozostało nic innego jak opróżniać ponad 7-metrowy kontener powoli z całego załadunku – relacjonują członkowie stowarzyszenia Patrol Interwencyjny As. - Każda przesyłka musiała zostać powoli wyciągnięta i skrupulatnie obejrzana. Istniało duże prawdopodobieństwo, iż wąż mógł wejść do jednej z paczek. Ponadto istotnym było, by odnaleźć przesyłkę, z której uwolnił się gad. To pozwoliłoby zlokalizować jej nadawcę i planowanego odbiorcę.

Zainteresowanie interweniujących wzbudziło pudełko po butach oklejone niedbale taśmą. Przez uszkodzony fragment przesyłki wystawał materiałowy worek – poszwa od poduszki. - Nie mieliśmy wątpliwość, że tego właśnie szukamy. Pomysłowy nadawca zabezpieczył zwierzę przed upalną podróżą, wkładając do owego worka garść nasączonej wodą ligniny – zdradzają inspektorzy. - Po kilkunastu minutach i kilkudziesięciu wyciągniętych paczkach zauważyliśmy leżącego węża. Zwierzę spokojnie i bez problemu oddało się w nasze ręce.

Przekonani, że doszło do złamania Ustawy o ochronie zwierząt interweniujący powiadomili miejscową policję. Sami natomiast dotarli do osób wskazanych na przesyłce jako nadawca i odbiorca. Z tym pierwszym, który nadał paczkę w Kaliszu, skontaktowała się inspektorka stowarzyszenia w celu rzekomego zweryfikowania danych. Mężczyzna poprosił o szybkie dostarczenie jego paczki, gdyż – jak przekonywał - zawiera „cenne roślinki”.  - Poinformowaliśmy pana, że jego roślinki wypełzły – dodają członkowie stowarzyszenia.

Obu panom telefonicznie przedstawiono sytuację oraz zarzuty, jakie inspektorzy zamierzają skierować przeciwko nim. Uczestnicy transakcji przyznali się do świadomego (miało być tanio i prosto) sposobu przekazanie gada z okolic Kalisza w pobliże Warszawy. - Zweryfikujemy posiadanie przez mężczyzn stosownych dokumentów potwierdzających legalność jego pochodzenia (CITES ) – zapowiadają inspektorzy z Patrolu. - Pyton królewski do czasu zakończenia sprawy pozostanie pod opieką naszego terrarysty.

MIK, fot. fanpage Stowarzyszenia patrol Interwencyjny As

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI

21.02.18
Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI 16V, moc 82KM, rozrząd na łancuchu, zalany olejem 10W40, rok 1999,...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Rejestratorkę zatrudni Przychodnia w Kaliszu.

16.02.18
Rejestratorkę zatrudni Przychodnia Multimed w Kaliszu, ul. Majkowska 13A. CV prosimy wysyłać na...
Polecane

Domki letniskowe HOLIDAY Ustronie Morskie . WAKACJE 2018

05.02.18
apraszamy Państwa do domków letniskowych "HOLIDAY" położonych w Ustroniu Morskim....
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany