Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Ciekawostki

Odlew z dźwięku

Czy dźwięk można zobaczyć? Czy może mieć kolor i fakturę? Czy możemy go dotknąć? Trzeba sprawdzić i zrobią to właśnie uczestnicy programu „Puls miasta” realizowanego przez kaliski Teatr i Galerię Tarasina.

Warsztaty pod hasłem ODLEWY DŹWIĘKOWE w najbliższy piątek zrealizuje Galeria Sztuki im. Jana Tarasina. Odlewy dźwiękowe to próba nadania wizualnej formy wibracji, jaką jest dźwięk, który na co dzień odbieramy poprzez zmysł słuchu. To eksperyment, w którym młodzi uczestnicy warsztatów będą próbowali zobaczyć i utrwalić rytm Kalisza. Gips, pigmenty i kolorowy piasek zamienią się w narzędzia do realizacji dźwiękowych eksperymentów. Będą słuchać, odlewać, sypać, patrzeć… Będzie głośno i kolorowo, a efekty ich pracy posłużą do zbudowania elementów miejskiej katarynki, którą będzie można zobaczyć na kończącym warsztaty happeningu.

Zajęcia poprowadzi Marta Szostek, projektantka pracująca dla Supergirls Do Design studio, scenografka oraz realizatorka prac na pograniczu designu i sztuki, absolwentka University of Arts in London, Design Academy Eindhoven oraz School of Form w Poznaniu. Partnerami projektu „Puls miasta” jest Stowarzyszenie Multi.Art oraz Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Koordynowane przez kaliski Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego „Lato w teatrze” realizowane jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Robert Kuciński, plakat: organizator

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany