Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Ciekawostki

Spektakularne zjawiska na niebie ZDJĘCIA

Przyszła wiosna, a wraz z nią sezon na wyjątkowe i zapierające dech w piersiach zdjęcia sił natury. W robieniu takich fotografii w naszym regionie bez wątpienia najlepszy jest Jarek Szwedziak. Na fotograf na swoim fanpagu umieścił już pierwsze zdjęcia podniebnego spektaklu, jaki urządziła nam natura.

Zdjęcie 1 z 5

Jarek Szwedziak, właściciel fanpage Starry Shot zajmuje się fotografią nieba. Swoim aparatem potrafi uchwycić każde atmosferyczne zjawisko. Najchętniej fotografuje chmury, które zapowiadają burzę i zjawiska już po przejściu nawałnicy, np. tęczę.

Jak sam mówi, tej wiosny sfotografował już „kowadełko”, czyli masywną chmurę burzową, która kształtem przypomina kowadło.  - Na zdjęciach uchwyciłem smugi opadowe podświetlone przez zachodzące Słońce oraz tęczę. Widoczne są również chmury typu mammatus. – dodaje Jarek.

Z kolei tę fotografię wyglądającego złowieszczo nieba otrzymaliśmy od czytelnika portalu Lecha. Wykonana została na osiedlu Dobrzec, tuż przed nadciągającą nad miasto wichurą.

Przyroda potrafi zaskakiwać, a fotograf zawsze czeka z aparatem w gotowości. Bez wątpienia zaprezentujemy w najbliższych miesiącach więcej jego zdjęć.

MS, fot. Jarek Szwedziak, Starry Shot, czytelnik portalu Lech

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany