Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Ciekawostki

Staruszek nakłamał dyspozytorce numeru 112 i wezwał policję po… Nie uwierzycie!

Policjanci jadąc na tę interwencję, nie pomyśleliby, że sprawa będzie miała taki finał. Wszystko zapowiadało się bardzo dramatycznie. Na 112 zadzwoniła osoba, która prosiła o pomoc, bo ktoś z jego rodziny spadł z wysokości i jest śmiertelnie ranny.

Około 13.00 na numer alarmowy 112 zadzwoniła osoba z dramatycznym wołaniem o pomoc. Dyspozytorka Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego usłyszała od starszego mężczyzny, że ktoś u niego na posesji spadł z wysokości i jest umierający. Do wypadku miało dojść w niewielkiej miejscowości w gminie Ceków Kolonia.

 Pierwsi na miejsce dojechali policjanci z Kalisza.  – Okazało się, że tak naprawdę nikt nie został ranny i nie doszło do żadnego wypadku. Starszy mężczyzna, który powiadomił służby w krótkiej rozmowie z policjantami wyznał prawdziwy powód swojego wzywania. – mówi Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Mężczyzna skłamał dzwoniąc na 112, bo chciał, by wezwani policjanci pomogli mu… oporządzić bydło. Syn staruszka miał napoić krowy w zagrodzie, ale gdzieś zniknął. Mężczyzna pomyślał więc, że beztroskiego syna wyręczą policjanci. Dramatyczny opis rzekomego wypadku miał zapewnić, że „pomoc” krowom nadejdzie szybko.

Wkrótce na miejscu pojawiła się rodzina tego mężczyzny. Zajęła się staruszkiem. Krowami też. Wzywający policję jest w podeszłym wieku, ma też problemy zdrowotne, dlatego policjanci nie karali go mandatem a jedynie pouczyli.

 Policjanci przypominają przy tej okazji, by z numerów alarmowych korzystać tylko w sytuacjach realnego zagrożenia życia i zdrowia. Jednocześnie apelują do bliskich osób starszych o zainteresowanie się seniorami i opiekę nad nimi. By żaden z nich w radzeniu sobie z własnymi problemami, nie był już na tyle zdesperowany, by podejmować tak nierozsądne działania.

MS, fot. pixabay.com

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany