Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mieczysława, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Ciekawostki

Takiej rzeki dawno nie widzieliście ZDJĘCIA

Niemal przez cały ostatni rok jej koryto było tylko lekko pokryte wodą, miejscami odsłonięte zostało dno rzeki, które skrywało różne nieczystości. Rzeki Prosny dawno nie widzieliśmy tak pełnej wody. Ostatnie roztopy wypełniły całe koryto rzeki. Miejscami Prosna wychodzi już ze swoich brzegów.

Jedno z przejść dla pieszych pod mostem w alei Wojska Polskiego jest już zalane. Woda znajduje się na równi z przejściem po przeciwnej stronie. To chyba jedyny w tej chwili przypadek, gdzie poziom wody zagraża ludzkiej infrastrukturze.  Na razie poziom Prosny sięga 164 centymetrom (pomiar w Piwonicach) i nie zmienił się w ostatniej dobie. Daleko jeszcze do stanu ostrzegawczego i wzrost wody powinien spowalniać, bo roztopy mamy już za sobą.

W ciągu tygodnia lustro wody w Prośnie podniosło się prawie o 80 centymetrów! Dzięki temu, Prosna wygląda dziś naprawdę okazale. Z takiego stanu rzeczy cieszy się ptactwo wodne, które może żerować w nurtach wody wzbogaconej o wypłukane z pól drobiny. Cieszą się też spacerowicze, którzy dawno takiej Prosny nie widzieli.

MS, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany