Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Zelmira, Konrad

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Top 5 prezentów na chrzciny

Dziecko w rodzinie to zawsze powód do wielkiej radości. Ale też często spory wydatek i to nie tylko dla rodziców. Jeśli wśród bliskich ci osób urodziło się maleństwo, lepiej już dziś pomyśl o prezencie na chrzciny. Świeżo upieczeni rodzice zapytali, czy zostaniesz chrzestnym ojcem lub matką? Tym bardziej dokładnie przemyśl kwestię prezentu!

W polskiej kulturze chrzciny są momentem wyjątkowo ważnym w życiu rodziny. Tradycyjnie to okazja do spotkania najbliższej rodziny i świętowania przy wspólnym stole. Tradycyjnie też dla malucha przynosi się podarunki. Nie masz pomysłu, co kupić takiemu maluchowi, a nie chcesz wręczać koperty z gotówką ani wydawać pieniędzy na zabawki, które za kilka tygodni lub miesięcy się zniszczą? Oto kilka inspiracji!

Obrazek z dedykacją

Pamiątkowy wizerunek Matki Boskiej może być w wersji droższej wykonany ze srebra, a w wersji tańszej – może to być zwykły obrazek w eleganckiej ramce. Kluczowa jest osobista dedykacja na tyłach obrazka, np. grawerowana. W podobnym tonie można też rozważyć zakup ryngrafu ze srebra. Jego tył można także grawerować, a poza religijnym odniesieniem ryngraf, czyli miniaturowa wersja rycerskiej tarczy, symbolicznie chroni dziecko.

Sesja zdjęciowa

Profesjonalne zdjęcia małego człowieka z rodzicami to pamiątka na całe życie. Większość rodziców nie może sobie na to pozwolić, ale taki prezent na pewno sprawi im dużo radości i zostanie doceniony, zwłaszcza po latach. Mogą to być profesjonalne zdjęcia z chrztu, jeśli rodzice w gąszczu innych wydatków nie zdecydowali się na taką usługę lub specjalna umówiona sesja w studio czy w plenerze.

Pamiątka ze szlachetnych metali

Jeśli nie jesteś chrzestnym, ale chcesz, żeby twój prezent był także pamiątką na długie lata, możesz rozważyć zakup czegoś, co nie ma tak silnej religijnej symboliki. Kuferek na ważne skarby z grawerem, biżuteria, a może pozytywka? To rzeczy, które przetrwają (prawie) wszystko i będą przypominać o tym ważnym wydarzeniu nawet po wielu latach.

Książka z dedykacją

Ponadczasowy prezent, dobry na każdą okazję, także na chrzciny. Wybierz ładne, eleganckie wydanie ważnej książki. Mogą to być np. „Baśnie” Hansa Christiana Andersena albo Braci Grimm, a także „Biblia”. Dobrze sprawdzą się książki w twardej oprawie i dużym formacie. Koniecznie wpisz na początku swoją osobistą dedykację. Odpowiednio dobrana pozycja będzie służyć nie tylko chrzczonemu maluchowi, ale też jego dzieciom, a może i wnukom.

Numizmat

Wybierz edycję kolekcjonerską wybranej monety. Na rynku dostępne są naprawdę ciekawe i piękne monety pamiątkowe, które można idealnie dopasować do okazji. To nie musi być nudny przedmiot, dostępne są monety z bohaterami bajek, zwierzętami, wykończone różnymi, także kolorowymi materiałami, kamieniami i emaliami. Zwykle takie przedmioty z czasem nie tracą wartości, a nawet na niej zyskują!

Kiedy budżet jest napięty

To nie goście wybierają termin chrzcin, ale rodzice. Jeśli zaproszenie dostaniesz w ostatniej chwili, w najmniej korzystnym dla siebie finansowo momencie pamiętaj, że maluch nie pogniewa się, jeśli dostanie prezent odrobinę później, a jego rodzice na pewno zrozumieją, że w danym momencie możesz nie mieć pieniędzy na taki prezent, jaki chcesz zrobić ich dziecku. Jeśli jednak nie chcesz zwlekać z zakupem, zawsze dostępne są pożyczki pozabankowe online. Skorzystanie z nich jest proste, a pieniądze w krótkim czasie będą na twoim koncie. Spłatę możesz rozłożyć na tyle rat i o takiej wysokości, żebyś mógł bez problemu co miesiąc je spłacać.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany