Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Ciekawostki

Tunel czasoprzestrzenny na trasie do Kalisza? Zobaczcie te znaki! ZDJĘCIA

Absurdalne znaki drogowe znają wszyscy kierowcy. Jednak te dwie tablice łamią wszelkie zasady logiki. Wynika z nich, że im dłużej jedziesz, tym… do celu masz dalej. O „uciekającym” Pleszewie i innych miejscowościach pisze do nas Łukasz, który napotkał na swojej drodze dwa znaki rodem ze świata, w którym za nic się ma prawa fizyki.

Wjazd w strefę innej rzeczywistości nastąpił na trasie wyjazdowej z Jarocina w kierunku Kalisza. Jak widzimy na zdjęciu Łukasza, w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie stoją dwie tablice informacyjne. Już sam ten fakt może zadziwić. Po co?  Gdy już upewnimy się, że nie dwoi nam się w oczach i wczytamy się dokładniej w treść tych tablic, czeka nas prawdziwy szok!

To prawdziwy „trójkąt bermudzki” albo załamanie czasoprzestrzeni. Pierwsza tablica informuje, że pokonując kilkadziesiąt metrów, w rzeczywistości oddalamy się od Pleszewa o kilometr. To nic, bo do Dorohuska jest  już o 37 kilometrów dalej, a pokonaliśmy zaledwie kawałek i to przecież do przodu!

Bliżej nam za to do Kalisza, jeszcze bliżej do Ostrowa. Jak czytać te znaki? Odpowiedzi na to pytanie trzeba by szukać u znawców równoległych światów i tuneli czasoprzestrzennych. Ale dlaczego gdy Dorohusk się oddala to Ostrów wydaje się coraz bliższy?

MS, fot. Łukasz

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany