Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Samuela, Sobiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Ciekawostki

Walczą o Szkołę Małego Inżyniera. Pomożecie? WIDEO

Fascynuje ich świat robotów, automatyki i programowania. I z wszystkich sił walczą o to, by móc go poznawać. Potrzebują jednak naszych głosów, żeby wygrać. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Hanki Sawickiej biorą udział w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”. Stawką są bardzo wartościowe zestawy do nauki robotyki, warsztaty i szkolenia. „17”- ka już odniosła sukces, bo w glosowaniu wyprzedziła wszystkie wielkopolskie szkoły i prowadzi w plebiscycie. Teraz prosi o wsparcie na ostatniej prostej.

Celem projektu „Szkoła Małego Inżyniera” jest promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Do projektu zakwalifikowały się 203 wielkopolskie placówki, w tym 3 z Kalisza, na które internauci, od połowy listopada, mogą oddawać swoje głosy. Aktualnie na pierwszym miejscu, z ponad 43 tysiącami głosów, znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr. Bronisława Koszutskiego. Pozostałe placówki mają 128. pozycję (to Zespół Szkół nr 7 przy ul. Karpackiej i 168 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Pomorskiej).

Nagrody otrzyma 13 finalistów. Szkoły walczą o kompletne i unikatowe zestawy, które dostarczą im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Aby zagłosować, należy wejść na stronę organizatora, wybrać interesującą nas placówkę i kliknąć. Głosować można tylko raz na dobę, do 20 grudnia br.

AG, MIK, fot. AG, wideo: Magazyn Miejski

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany