Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Ciekawostki

Zagłosuj na Kalisz i zobacz go w programie telewizji Planete +

To szansa na dobrą promocję Kalisza w Polsce i za granicą. Telewizja Planete + będzie kręcić odcinek specjalny programu „Polska z góry” i to od internautów zależy, które miasto pojawi się w tym odcinku. Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt miast, w tym Gród nad Prosną. Teraz wszystko w waszych rękach.

„Polska z góry” to program, w którym ekipa Planete + pokazuje najciekawsze i urokliwe zakątki Polski z lotu ptaka. Pokazywane były malownicze krajobrazy gór, Mazur, nowoczesne wieżowce w Warszawie i najbardziej znane w Polsce obiekty historyczne i turystyczne.

Sam zwiastun sierpniowego odcinka obejrzało na You Tubie ponad milion osób. Planete + przygotowuje się do odcinka specjalnego tej serii. Tym razem o jednym z miast, które zostanie pokazane, zdecydują internauci.

Do konkursu zgłoszono ponad 300 miast, miasteczek i wsi. Wśród nich jest Kalisz. - Najstarsze miasto Polski (wzmianki w kronikach Ptolemeusza). Ciekawie położone w dorzeczu Prosny. Jest dużo mostów, park w stylu angielskim i wiele innych ciekawostek.- czytamy na stronie Planete.

Na razie (godz. 9.58) oddano na Kalisz 59 głosów, dzięki temu zajmujemy odległe 68. miejsce.

Miejsce pierwsze zajmuje nadmorska Mikoszewa, na drugiej pozycji jest niewielka wieś Cichostów – Kolonia w Lubelskiem, a podium zamykają podkarpackie Frysztaki.

Głosować na Kalisz można pod tym linkiem za pośrednictwem mediów społecznościowych i maila. - Każdy może oddać jeden głos dziennie na jedną miejscowość. Głosy oddane na każdą miejscowość zostaną przeliczone proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców, dlatego nawet najmniejsza wieś ma szansę zwyciężyć! – czytamy w regulaminie konkursu.

MS, fot. archiwum, Planette +

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany