Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Ciekawostki

Znowu nikt nie trafił „szóstki”. W czwartek megakumulacja w Lotto!

Wtorkowe losowanie Lotto nie przyniosło zwycięzcy, co oznacza, że w najbliższy czwartek gra toczyć się będzie aż o 35 milionów złotych! To niemal tyle samo, co rekordowa wygrana w totka. Szczęściarz, mieszkaniec Ziębic, „zgarnął” w 2015 roku ponad 35,2 mln zł.

Do tej pory w Lotto było 15 kumulacji o wartości co najmniej 30 milionów złotych. Z danych Totalizatora Sportowego, które przytacza "Gazeta Wyborcza" wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 procent dorosłych Polaków. Graczami częściej są mężczyźni. Gdy kumulacja sięga 20 - 30 milionów złotych, sprzedaż zakładów jest nawet pięciokrotnie wyższa niż gdy stawka wynosi standardowe 2 miliony złotych.

Co trzeci gracz mieszka w miejscowości powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W większych miastach pada najwięcej głównych wygranych. Liderem jest Warszawa. Jednak Kalisz też ma swoich Lottomilionerów. I to aż czterech: dwukrotnie „szóstka” padła w 2001 roku (gracze „zgarnęli” wówczas  ponad 4,5 mln zł i ponad 4,6 mln zł) i dwukrotnie w 2009 roku (jednemu ze szczęściarzy przypadła kwota prawie 2,8 mln zł, a drugiemu – 17 milionów złotych!).

Rekordowa kumulacja w Lotto miała miejsce w maju 2016 roku, kiedy to gra toczyła się o 60 milionów złotych. Kwote tę podzielono między trzech zwycięskich graczy, którzy otrzymali po ponad 19 milionów złotych. Największa wygarana w historii totka padła w 2015 roku w Ziębicach.  Wyniosła dokładnie 35 234 116,20  zł.

Każdy szczęśliwiec musi pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2280 złotych pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki i soboty.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany