Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 maj 2018 Godzina:
imieniny: Beda, Radowit

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Został milionerem. Do czasu, aż okazało się, że gazeta Fakt popełniła błąd

Są rzeczy, których prawdopodobieństwo wynosi w zasadzie 0. Portal infostrow.pl opisuje przypadek, który miał miejsce niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. 76-letni pan Roman na początku sierpnia został milionerem, niestety na bardzo krótko. Prawdopodobieństwo wygrania 6 w lotto to: 1:13 983 816, prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez niemiecką gazetę jest oczywiście dużo większe, jednak taki zbieg okoliczności zdarzył się najprawdopodobniej po raz pierwszy w historii.

Jak podaje portal infostrow.pl pan Roman jest nałogowym graczem w totolotka. Ma 76 lat i kupony wysyła dość często, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło się żeby został milionerem. Na początku sierpnia wysłał kupon, czekał na wyniki, które zazwyczaj sprawdza w gazecie i okazało się, że czeka na niego fortuna. Dokładnie 3 okrągłe miliony!

Pan Roman wysłał kupon lotto w sobotę, na losowanie lotto oraz lotto plus. W poniedziałek z rana zakupił gazetę "Fakt" i sam nie uwierzył w to, co zobaczył. Został milionerem, gdyż w sobotnim losowaniu lotto do wygrania były 2 miliony złotych a także milion złotych w losowaniu lotto plus. Z 3 milionami można by spokojnie zaplanować swoją przyszłość, a także pomóc rodzinie. Radość była zatem ogromna. 

Pojechał do trzech punktów z totalizatorem, żeby sprawdzić kupon, ponieważ w pierwszym dowiedział się, że kupon nie zawiera wygranej. W jednym z punktów dowiedział się, że gazeta podała błędne wyniki i niestety, ale nie do niego należy szczęście.  Oto prawidłowe wygrane ze strony lotto.pl dla losowania, które odbyło się 6 sierpnia:
 
- Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie dość dojrzały wiek dziadka, a emocje związane z rzekomą wygraną przyprawiły go niemal o zawał, doznał szoku i w tej chwili praktycznie nie ma z nim kontaktu - mówi portalowi infostrow.pl wnuk niedoszłego milionera.

W jednym totalizatorze poinformowano go, że może się z zażaleniem zgłosić do gazety, bowiem totalizator nie ma z tym nic wspólnego. Portal napisał do wydawcy gazety fakt.pl, opisując cała sytuację. Odpowiedź "Faktu" brzmi:  "Pod każdym losowaniem widnieje informacja, iż podane wyżej liczby nie są oficjalnym komunikatem organizatora losowania. Należy zawsze sprawdzić kupon w kolekturze".

Pojawia się więc pytanie: jaki sens ma publikacja nieprawdziwych informacji w gazecie, którą czytają miliony Polaków? - Dziadek Roman czuje się oszukany, nadszarpnął zdrowia przez niby wygraną. Skok ciśnienia, nerwy związane z wyjaśnianiem sytuacji w kolekturach i małe niedowierzanie, że może jednak ktoś się pomylił, ale na jego korzyść. Teraz czuje się źle, a my zastanawiamy się czy w ogóle wróci do zdrowia- mówią wnukowie pana Romana.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany