Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Aleksandra, Aleksy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Doskonalą swoje umiejętności

Doskonalenie umiejętności, podnoszenie standardów i zdobywanie nowej wiedzy z zakresu ratownictwa, ale i medycyny – to cele szkoleń organizowanych dla ratowników medycznych. Te są obowiązkowe i każdy wykonujący zawód ratownika medycznego musi odbyć odpowiednią ilość szkoleń doskonalących. Spotkania pozwalają poznać nowinki z zakresu ratowania życia. Jedynym problemem jest ich finansowanie. 

Szkolenia odbywają się regularnie. Także w Kaliszu. Prowadzone są m.in. przez ratowników medycznych związanych z tutejszym Pogotowiem Ratowniczym, którzy na bieżąco pogłębiają swoją wiedzę na kursach i mają odpowiednie doświadczenie zawodowe.  W ostatnim takim spotkaniu udział wzięło udział kilka osób. Zajęcia praktyczne i teoretyczne zakończyły się egzaminem.

 

- Medycyna ratunkowa jest dziedziną, która niezwykle dynamicznie się rozwija. Dlatego warto się szkolić, żeby być na bieżąco i umieć sobie radzić w trudnych sytuacjach - mówi Jakub Rychlik, ratownik medyczny, instruktor prowadzący kurs. 


Każdy ratownik w ciągu pięcioletniego cyklu musi zdobyć 200 punktów edukacyjnych. 120 z nich musi uzyskać poprzez ukończenie Kursu Doskonalącego Ratowników Medycznych, a pozostałe 80 punktów w inny sposób, co określa rozporządzenie. Największym problemem pracowników służby zdrowia, którzy podnoszą swoje kwalifikacje jest finansowanie szkoleń.  Najczęściej za szkolenia płacą sami. Kurs, który w ostatnich dniach odbył się w Kaliszu częściowo został sfinansowany przez Związek Zawodowy Ratowników.


- W miarę możliwości staramy się wspierać kształcenie naszych ratowników medycznych, stąd decyzja o dofinansowaniu kursu - mówi Tomasz Ulatowski, przewodniczący NSZZ Ratowników Medycznych w Kaliszu. 


W kursach organizowanych w Kaliszu przez Jakuba Rychlika biorą udział także ratownicy medyczni z miast ościennych. Dzięki takim szkoleniom osoby, które skończyły edukację kilka lub kilkanaście lat temu mają możliwość być na bieżąco z nowinkami z zakresu ratownictwa medycznego, a pacjenci mogą czuć się bezpieczniej.


AW zdjęcia Jakub Rychlik

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany