Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Hiszpańskie klimaty w „Koperniku” ZDJĘCIA

Gorące hiszpańskie rytmy rozbrzmiewały w ubiegłym tygodniu w III LO w Kaliszu; uczniowie „Kopernika” tańczyli, śpiewali i zabawiali scenkami rodzajowymi swoich młodszych kolegów z gimnazjów. 16 kwietnia szkoła po raz pierwszy zorganizowała Dzień Języka Hiszpańskiego. 

Goście z zaprzyjaźnionych szkół: Niepublicznego Gimnazjum Edukator, Gimnazjum Sióstr Nazaretanek i Gimnazjum nr 10 obejrzeli m.in. salsę, sambę i rumbę, poznali ciekawostki związane z Hiszpanią, a także degustowali tradycyjne hiszpańskie tapas. Przed młodszymi kolegami zaprezentowała się grupa hiszpańska z utworem „Perdóname”  oraz Alicja Olejnik, która zaśpiewała znaną z filmu „Kraina Lodu” piosenkę „Ulepimy dziś bałwana”.

Uczniowie III LO parodiowali Roberta Makłowicza, zadawali młodszym kolegom pytania i nagradzali ich za poprawne odpowiedzi. Zabawa była przednia. - Była to pierwsza edycja Dnia Języka Hiszpańskiego w naszym liceum i na pewno nie ostatnia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona odbiorem publiczności oraz zaangażowaniem uczniów z „Kopernika”. Myślę, że warto rozpowszechniać piękno języka hiszpańskiego, ponieważ z dnia na dzień rośnie liczba osób posługujących się nim, co oznacza, że jest językiem przyszłości - mówi Paulina Kościelak, nauczycielka języka hiszpańskiego w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

MIK, fot. III LO

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany