Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Kaliska PWSZ po raz 9. najlepsza w Polsce!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu po raz dziewiąty z rzędu zwyciężyła w rankingu najlepszych uczelni zawodowych w kraju. Zestawienie już po raz 16. przygotowała Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

Ranking obejmuje uczelnie wyższe akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie i państwowe wyższe szkoły zawodowe. W tej ostatniej grupie już dziewiąty raz z rzędu tryumfowała kaliska PWSZ.

Ranking skonstruowany jest na podstawie aż 31 wskaźników tworzących razem pięć grup: prestiż, siła naukowa, warunki kształcenia, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie. Najwięcej punktów PWSZ w Kaliszu otrzymała za innowacyjność, uzyskując wynik 100%. Bardzo dobrze uczelnia wypadła także pod względem siły naukowej, prestiżu i warunków kształcenia. Najsłabiej oceniono umiędzynarodowienie kaliskiej PWSZ.

Tuż za uczelnią z Kalisza na podium znalazły się Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Wśród uczelni wyższych akademickich pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Najlepszą niepubliczną uczelnią magisterską okazała się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

AG, fot. www.perspektywy.pl, archiwum

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany