Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Kaliski WOŚP sprzed lat. Pamiętacie ten Finał? WIDEO

90 tysięcy złotych, 300 wolontariuszy i koncert Lady Pank na świeżym powietrzu. Tak wyglądał Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu, ale w 2007 roku.  Zobaczcie relację o Orkiestrze naszych wiadomości kaliskich sprzed 9 lat.

Sporo się przez to 9 lat zmieniło. Wiadomości Kaliskie nazywają się dziś Magazyn Miejski. Serwisu informacyjnego nie prowadzi już Krzysztof Grabowski, który na stałe związał się z polityką i samorządem, a dziś sprawuje urząd wicemarszałka województwa wielkopolskiego.


Koncert i licytacje 15. Finału WOŚP nie odbywały się w Hali Kalisz Arena, bo jej budowa została zakończona zaledwie dwa miesiące przed Orkiestrą.

Koncert i Światełko do Nieba odbywały się na placu przed Teatrem im. Bogusławskiego. Na scenie gościł wówczas m.in. zespół prezentujący tańce irlandzkie, a gwiazdą wieczoru  był zespół Lady Pank. Organizatorem imprezy nie był wtedy OSRiR a Miejski Ośrodek Kultury, który jeszcze działał.

15. Finał w porównaniu z tegorocznym 24. Finałem, to o połowę mniejsze zaangażowanie kaliszan i połowę mniejsze wyniki.  W 2007 roku na ulicach Kalisza kwestowało 300 wolontariuszy, w ostatnią niedzielę było już ich 650. 9 lat temu WOŚP w naszym mieście uzbierał około 90 tys. zł, w tym roku wynik przekroczył 230 tys. zł.

MS, fot. i wideo z archiwum redakcji

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany