Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Kaliskie przedszkolaki usypały „Górę grosza” ZDJĘCIA

23 kaliskie przedszkola włączyły się w szesnastą odsłonę akcji ,,Góra grosza’’. Maluchy chętnie przynosiły do swoich placówek monety, bo jak same mówiły: innym dzieciom trzeba pomagać. Zebrane środki wspomogą instytucje, które najmłodszym zastępują prawdziwe domy. 

Choć mają po kilka lat to już wiedzą, że nie każdy jest tak szczęśliwy jak oni, a tym, którym zabrakło w życiu szczęścia trzeba pomagać. Dlatego przedszkolaki z 23 kaliskich placówek włączyły się, po raz kolejny, w akcję ,,Góra grosza’’. - Przynosiliśmy pieniążki, żeby pomagać dzieciom, które nie mają domu ani rodziców – mówili najmłodsi.


Środki zebrane w akcji zostaną przekazane na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych tak, by jak najbardziej przypominały one prawdziwe domy. - Mamy nadzieję, że rekord z zeszłego roku czyli ponad dwa i pół tysiąca zebrane z kaliskich przedszkoli, które brały udział w naszej wspólnej akcji, być może zostanie pobity, mamy taką nadzieję – mówi Beata Grabowska, koordynator akcji ,,Góra grosza’’ w Kaliszu.


Zbiórkę przeprowadzano od 27 listopada do 4 grudnia. Publiczne przedszkole Krasnala Hałabały zebrało 250 zł.  Kwota zgromadzona przez wszystkie kaliskie placówki na razie jest nieznana, ciągle trwa podliczanie. Ubiegłoroczny wynik, czyli 2,5 tysiąca okazał się najwyższy w Wielkopolsce. Na ręce organizatorów złożono w piątek nagrodę w postaci czeku na 2 tysiące złotych. Wręczyła go przedstawicielka Towarzystwa ,,Nasz Dom’’, organizatora ogólnopolskiej akcji.

Katarzyna Krzywda, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany