Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Aleksandra, Aleksy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

15-latek przyłapany z narkotykami

Szklana lufkę z marihuaną znaleźli przy 15-latku funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii. Chłopak tłumaczył, że… znalazł ją na ulicy. Zajmie się nim sąd.

Nastolatek został zatrzymany 29 grudnia. - Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona przy nim substancja to marihuana. Nastolatek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny – mówi mł. asp. Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej komendy.

Policjanci apelują do rodziców nastolatków, by interesowali się, z kim się przyjaźnią, rozmawiają przez portale społecznościowe i jak spędzają czas wolny. – Z młodzieżą trzeba przede wszystkim rozmawiać, ale też sprawdzać komputery czy telefony swoich dzieci. Należy przeglądać internet, ponieważ młodzi ludzie często zamieszczają na portalach społecznościowych zdjęcia z imprez, na których np. pozują z alkoholem - dodaje mł. asp. Witold Woźniak. – Praktyka pokazuje, że rodzice najczęściej dowiadują się o niewłaściwych zachowaniach czy towarzystwie swojego dziecka, gdy już z jakiegoś powodu zainteresuje się nim policja. Gdyby zrobili to wcześniej, wielu sytuacjom dałoby się zapobiec.

MIK, fot. pixabay.com

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany