Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

15-latek przyłapany z narkotykami

Szklana lufkę z marihuaną znaleźli przy 15-latku funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii. Chłopak tłumaczył, że… znalazł ją na ulicy. Zajmie się nim sąd.

Nastolatek został zatrzymany 29 grudnia. - Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona przy nim substancja to marihuana. Nastolatek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny – mówi mł. asp. Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej komendy.

Policjanci apelują do rodziców nastolatków, by interesowali się, z kim się przyjaźnią, rozmawiają przez portale społecznościowe i jak spędzają czas wolny. – Z młodzieżą trzeba przede wszystkim rozmawiać, ale też sprawdzać komputery czy telefony swoich dzieci. Należy przeglądać internet, ponieważ młodzi ludzie często zamieszczają na portalach społecznościowych zdjęcia z imprez, na których np. pozują z alkoholem - dodaje mł. asp. Witold Woźniak. – Praktyka pokazuje, że rodzice najczęściej dowiadują się o niewłaściwych zachowaniach czy towarzystwie swojego dziecka, gdy już z jakiegoś powodu zainteresuje się nim policja. Gdyby zrobili to wcześniej, wielu sytuacjom dałoby się zapobiec.

MIK, fot. pixabay.com

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany