Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

Chciał przekupić policjantkę. Grozi mu 10 lat więzienia

100 zł łapówki próbował wręczyć policjantce 58-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna miał nadzieję, że funkcjonariuszka odstąpi od wypisania mu mandatu w wysokości… 200 zł. Kierowcy grozi teraz do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br. Wspólny patrol policji i straży granicznej zatrzymał osobowego peugeota, którego kierowca na oczach mundurowych przekroczył podwójną linię ciągłą.  – Mężczyzna nie zastosował się do znaku poziomego, chcąc zatrzymać pojazd na parkingu znajdującym się po przeciwnej stronie ulicy. Został zatrzymany i wylegitymowany. Okazało się, że to 58-letni mieszkaniec Kalisza – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Policjantka poinformowała kierującego, że za wykroczenie, którego się dopuścił taryfikator mandatów karnych przewiduje grzywnę w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. W trakcie dalszych czynności 58-latek, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, usiłował wręczyć policjantce 100-złotowy banknot.

Mężczyzna - gdy policjantka wypisywała mandat - wrzucił banknot przez uchyloną szybę radiowozu i próbował odebrać swoje dokumenty. Przeliczył się, bo funkcjonariuszka wezwała swoich kolegów.  Kierowca peugeota trafił najpierw na komendę, a następnie przed oblicze prokuratora. Oprócz mandatu za wykroczenie czeka go jeszcze proces karny. Za usiłowanie wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany