sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 styczeń 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Dziś koniec procesu w sprawie brutalnego morderstwa w Cerekwicy Starej

Dożywocia za zamordowanie rodziców byłej partnerki oraz usiłowanie zabójstwa ciężarnej kobiety i ich nienarodzonego dziecka zarządzał dla Eryka J prokurator. W kaliskim sądzie trwają mowy końcowe w głośnej sprawie brutalnego morderstwa w Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim.

Oskarżyciel wnioskuje także o pozbawienie mężczyzny praw publicznych na 10 lat i ewentualnej możliwości ubiegania się o wyjście z więzienia po 40 latach. Pełnomocnik rodziny dodał, że Eryk J., napadając na dom byłej dziewczyny, urządził sobie „polowanie na ludzi”.

Z kolei obrońcy mężczyzny złożyli wniosek o wznowienie procesu i zbadanie ich klienta przez psychiatrów zajmujących się uzależnieniami behawioralnymi. Od początku dowodzą bowiem, że istotny wpływ na zachowanie Eryka J. miały gry komputerowe.  

Samego oskarżonego nie ma w sądzie. 

Do zbrodni doszło w nocy z 14 na 15 marca ub.r. Uzbrojony w 8 noży 22-latek wtargnął do domu swojej byłej partnerki, zamordował jej rodziców, a ją samą i jej siostrę ciężko ranił nożem. 25-letnia dziewczyna napastnika była wówczas w 9. miesiącu ciąży. Mężczyzna zadał jej wiele ciosów nożem m.in. w brzuch.

Tej samej nocy w jarocińskim szpitalu na świat, poprzez cesarskie cięcie, przyszedł ich wspólny syn. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Ostrowa Wielkopolskiego. Z czasem stan noworodka na tyle się jednak polepszył, że po 42 dniach lekarze zdecydowali o wypisaniu chłopca do domu. Niestety, w październiku ub.r. doszło do zatrzymania krążenia i nagłej śmierci dziecka.

Motywem działania zabójcy były właśnie nieporozumienia związane z dzieckiem; mężczyzna wyznał w prokuraturze, że nie chciał zostać ojcem.

AW, MIK, fot. AW

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz