Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Gwałt na 25-latce. Sprawca to recydywista

25-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego została dotkliwie pobita i zgwałcona. Sprawca to 51-letni mieszkaniec Smółek w gminie Koźminek. Mężczyzna jest już za kratkami.

Do zdarzenia doszło 24 maja około godz. 11.00 w gminie Koźminek. Do jednego z mieszkań, w którym u znajomego przebywała 25-latka, wszedł 51-letni mieszkaniec Smółek. To recydywista, który już wcześniej groził lokatorowi m.in. śmiercią i pobiciem. Mężczyzna, obawiając się spełnienia tych gróźb, wybiegł na zewnątrz, aby wezwać na pomoc policję. W tym czasie 51-latek rzucił się  na kobietę, dotkliwie ją pobił, a następnie zgwałcił.

Został zatrzymany jeszcze na miejscu zdarzenia i następnego dnia tymczasowo aresztowany. – Zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego uzasadnione zostało obawą matactwa  oraz surową karą grożącą podejrzanemu, który był już wielokrotnie karany za różne przestępstwa – mówi Agata Kobiela-Kurczaba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawca był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże, włamania, rozboje i groźby karalne. Tym razem usłyszał zarzuty zgwałcenia i spowodowanie obrażeń ciała u  25-latki oraz groźby karalne wobec jej znajomego.  Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch.

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany