Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wiktoria, Bernardyn

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Jest wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia przy ul. Narutowicza ZDJĘCIA

Dożywocia zażądał prokurator dla Mateusza L., który odpowiada przed sądem za śmiertelne pobicie Mariusza S. W kwietniu ubiegłego roku obaj pili alkohol w jednym z mieszkań przy ul. Narutowicza. Kłótnia, do której doszło między mężczyznami, zakończyła się zadaniem pięciu ciosów nożem przez 27-latka kompanowi. Razem z Mateuszem L. na ławie oskarżonych stanęła gospodyni biesiady – Natasza A. kobieta pomogła wynieść ciało pobitego na klatkę schodową i zacierała ślady. Dla niej prokurator wnioskował o rok pozbawienia wolności.

Wyrok zapadł w środę o 13:00. Mateusz L. został skazany na 25 lat pozbawienia wolności, a Natasza A. na 10 miesięcy. Wyrok jest nieprawomocny.

Według prokuratury nie ma wątpliwości, że Mateusz L. chciał zabić. Tłumaczenie, że działał w obronie własnej, że bał się ataku ze strony Mariusza S. przeczą według oskarżenia dowodom i zeznaniom m.in. współoskarżonej Nataszy A., która od początku mówiła, że 27-latek nie miał podstaw, by obawiać się współbiesiadnika. Obecność krwi 50-latka na odzieży oskarżonego także przemawia na niekorzyść tego drugiego, podobnie jak jego DNA na młotku, którym zadawano ciosy zmarłemu. - Działał on z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego. Świadczą o tym dowody wyraźnie wyeksponowane przez biegłych z zakresu medycyny sądowej: posługiwanie się narzędziem w postaci młotka skierowanego nie częścią obuchową, lecz częścią tnącą, czyli rombem - co wskazuje na bardziej penetrujące działanie narzędzia w struktury tkanek kostnych i miękkich. Bardzo duża siła użyta przy zadawaniu uderzeń nie pozostawia złudzeń co do skutków, jakie chciał osiągnąć sprawca – mówił prokurator Michał Urbaniak. - Oskarżony w swoim działaniu przejawiał znaczna agresję, zadał pięć ciosów z dużą siłą, godząc w newralgiczne dla ludzkiego życia elementy anatomii

Dodatkowo na niekorzyść Mateusza L. przemawia jego uzależnienie od leków psychotropowych, których nadużywał podobnie jak alkoholu. I był już karany, a do zbrodni doszło zaledwie kilka dni po opuszczeniu przez niego aresztu. Dlatego prokurator zażądał dla 27-latka dożywotniego pozbawienia wolności. Sam oskarżony chciał wyroku – podobnie jak jego obrona - adekwatnego do popełnionego czynu. Podkreślił, że młotek, którym zadał ciosy wcześniej wyrwał z ręki Mariuszowi S. – Nie jest tak, że wziąłem ten młotek jak Mariusz leżał czy spał. On szedł w moją stronę z tym młotkiem, odepchnął Nataszę, za mocno zareagowałem, ale przyznaję się do tego, że go za mocno pobiłem, co skutkowało jego śmiercią – tłumaczył oskarżony.

Dla Nataszy A., u której odbywała się zakończona tragedią libacja, prokurator zażądał roku pozbawienia wolności. Mimo że kobieta zacierała ślady zbrodni i początkowo kłamała, to już w sądzie jej logiczne zeznania pomogły w ustaleniu przebiegu zdarzenia. - Najbardziej bulwersujące wydaje się wyniesienie pokrzywdzonego do zimnego pomieszczenia w stanie ciężkiego pobicia w warunkach niewątpliwe eskalujących jego agonię – dodał prokurator.

Kobieta, mówiąc, że ma chorą matkę, którą musi się opiekować, prosiła o uniewinnienie.

AW, zdjęcia autor

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany