Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Kobieta oskarża policjanta, a on oskarża ją. Kto kogo uderzył?

Ona oskarża policjanta o pobicie, a on tę kobietę o czynną napaść i znieważenie funkcjonariusza policji. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi równolegle dwie sprawy w związku z interwencją policji w jednym z domów gminie Mycielin.

31 lipca policja z komisariatu w Koźminku została wezwana do jednej z posesji w gminie Mycielin. Dwa tygodnie wcześniej pies mieszkanki tego domu miał zaatakować mężczyznę, który wszedł na podwórko. Kobieta twierdzi, że policjanci nie wyjaśnili powodu interwencji i nie wylegitymowali się. Zachowywali się agresywnie. Mieszkanka Mycielina zadzwoniła po policjantów z Kalisza, a tych z Koźminka nie chciała wpuścić na podwórko. Jej zdaniem jeden z nich uderzył ją w bark i popchnął na ogrodzenie.   Obrażenia barku potwierdził lekarz. -Prokuratura Rejonowa w Kaliszu otrzymała materiały dotyczące zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień przez policjanta Komisariatu Policji w Koźminku – mówi nam Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęła też kaliska policja. Natomiast prokuratorzy prowadzą drugie śledztwo dotyczące tej samej sytuacji, ale tym razem na podstawie zeznań policjantów, którzy w całkiem odmienny sposób opisują przebieg interwencji w Mycielinie.  - Drugie zawiadomienie dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Komisariatu Policji w Koźminku. Podkreślić należy, że materiały wpłynęły do prokuratury 3 września, dlatego na obecnym etapie nie sposób odnosić się do szczegółów tej sprawy.  – dodaje prok. Meler.

 Funkcjonariuszowi, który przekroczy uprawnienia służbowe i działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego grozi kara więzienia do 3 lat. Natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi 5 lat odsiadki.

MS, fot. archiwum

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany