Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

LOTTO wypłaci ci nagrodę na facebooku? To oszustwo!

Uwaga na profile „LOTTO – Polska” na facebooku, które podszywają się pod Totalizator Sportowy i kuszą internautów konkursem z nagrodami. W rzeczywistości to od nich wyłudzają pieniądze. Totalizator wydał ostrzeżenie w tej sprawie.

Profile „LOTTO – Polska” rozmnażają się na facebooku jak grzyby po deszczu. Nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO. „Z okazji rozpoczynającego się roku 2017 miło nam poinformować, że postanowiliśmy ogłosić konkurs” – zachęcają oszuści. Rzekome nagrody to m.in. 5 Ekstra Pensji po 5 000 zł miesięcznie na 20 lat.

Aby wziąć udział w konkursie należy polubić stronę, udostępnić post i wpisać w komentarzu swoje imię. Zgodnie z instrukcjami postąpił Dominik z Kalisza. - Zrobiłem to ja i mnóstwo, tysiące ludzi z całej Polski. Jak zobaczyłem wyniki, że wygrałem to... po tym okazało się, że trzeba wysłać smsa, który kosztuje 31 zł. A wcale to nie jest wygrana… – pisze do nas Dominik, ostrzegając internautów przed fałszywym profilem.

Każdy, kto polubił profil jest informowany o wygranej. Oszuści przekonują, że w celu odbioru nagrody wystarczy pobrać i odesłać formularz; za dostęp do pliku żądają wpisania dwóch kodów otrzymanych smsem – za każdy z nich trzeba zapłacić 30 zł, co łącznie daje kwotę 60 zł. „LOTTO – Polska” to już kolejny przykład naciągania internautów z wykorzystaniem znanych marek. Wcześniej podobny fortel stosowano z użyciem m.in. Media Expert.

Totalizator wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym ostrzega przed braniem udziału w konkursie „LOTTO – Polska”:

„Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstały profile o nazwie Lotto Polska (i inne podobnie ułożone nazwy), uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO, nie ma z nimi nic wspólnego. Profile te nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy. Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu.

Dziękujemy za Państwa czujność, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby te profile zostały jak najszybciej usunięte. Podejmiemy również stosowne kroki prawne przeciwko osobom, które dopuściły się tych naruszeń”.

MIK, fot. pixabay.com, zrzut z ekranu

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany