Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

Ma przestać pić. Matka, która urodziła pijane dziecko stanie przed sądem

Roku więzienia w zawieszeniu i zobowiązania do zaprzestania picia alkoholu domaga się prokuratura dla kobiety, która w sierpniu ubiegłego roku Ostrowie Wielkopolskim urodziła pijane dziecko. Dziewczynka w chwili przyjścia na świat ważyła zaledwie 1,7 kg i miała 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jej 33-letnia matka…3,5 promila. Wniosek o ukaranie trafił właśnie do ostrowskiego sądu.

Zanim śledczy sporządzili wniosek o ukaranie kobiety poprosili biegłych o wydanie opinii o stanie zdrowia dziewczynki oraz wpływie upojenia alkoholem - tak samego noworodka, jak i jego matki - na zdrowie i życia dziecka. - Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że zarówno w okresie przed porodem, jak i bezpośrednio po nim kobieta spożywała alkohol w postaci piwa i wódki, a w dniu 11 sierpnia 2016 r. przebywając sama w mieszkaniu, urodziła dziecko płci żeńskiej – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – We wniosku skierowanym do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzący postępowanie prokurator wniósł  o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionej kary – roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, dozór kuratorski i zaprzestanie picia alkoholu.

33–latka usłyszała zarzut narażenia noworodka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z kodeksem czyn ten jest zagrożony karą pozbawieni wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w jednej z kamienic w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Do rodzącej kobiety pogotowie wezwała postronna osoba, która słyszała libację alkoholową, a później jęki 33-latki, która w czasie zakrapianego alkoholem spotkania zaczęła rodzić. Kiedy na miejsce przyjechała ekipa karetki pogotowia zastała w mieszkaniu kompletnie pijaną ostrowiankę i kilka innych, pijanych w sztok osób. - W organizmie dziecka lekarze oddziału neonatologii ostrowskiego szpitala, do których trafiła dziewczynka stwierdzili, w wyniku przeprowadzonych badań laboratoryjnych, zawartość alkoholu w stężeniu 1,7 promila we krwi – dodaje Meler.

O pijanym noworodku policja powiadomiła Sąd Rodzinny w Ostrowie Wielkopolskim, który pozbawił 33-latkę władzy rodzicielskiej. Jak ustalono, dwoje starszych dzieci kobiety wychowuje się w rodzinie zastępczej. Kobieta przyznała się do picia alkoholu w ciąży i tuż przed porodem. Zgodziła się na dobrowolne poddanie karze. 

AW, zdjęcie pixabay.com

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany