sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Miał 3,5 promila, jechał wężykiem. Kluczyki zabrała mu 54-letnia kobieta

Kolejny pijany kierowca na drogach Kalisza. Tym razem na szczęście nie doprowadził do wypadku i to dzięki 54-letniej kobiecie, która zabrała mu kluczyki do samochodu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, w środę 6 lipca, po godzinie 8-ej w centrum Kalisza. - Dyżurny kaliskiej komendy został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym. W rejon ronda, na skrzyżowaniu Złotej i Piłsudskiego, został skierowany patrol kaliskiej drogówki. Na miejscu policjanci zastali dwa pojazdy. Okazało się, że jednym z nich jechała 54-letnia kobieta, świadek całego zdarzenia – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Z relacji kaliszanki wynikało, że jadąc ulicą Złotą zauważyła kierującego fiatem Stilo, który jechał „wężykiem”. Pojazd ten dojechał do ronda i zatrzymał się. Kobieta postanowiła sprawdzić co było przyczyną dziwnego zachowania kierowcy. Kiedy otworzyła drzwi auta, wyczuła od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. - 54-latka postanowiła interweniować. Wyjęła kluczyki ze stacyjki fiata i powiadomiła policję – przekazuje rzeczniczka Komendy.

36-letni mężczyzna miał aż 3,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 36-latkowi, a pojazd przekazali wskazanej przez niego osobie.

Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

AG za KMP w Kaliszu, fot. pixabay

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz