Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Molestował uczennice w ośrodku jeździeckim. Instruktor oskarżony

Ostrowska prokuratura postawiła w stan oskarżenia 48-letniego instruktora jazdy konnej. Mężczyzna miał molestować swoje cztery podopieczne. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw w ubiegłym roku. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego trafił do aresztu pod zarzutem molestowania nastoletniej dziewczynki, ale już wtedy podejrzewano, że ofiar może być więcej. Ostatecznie 48-latek usłyszał 4 zarzuty. - W sprawie zgromadzony został obszerny materiał dowodowy, przeprowadzono szereg czynności wykrywczych, w ramach których przesłuchano między innymi ponad 160 świadków, a także przeprowadzono dowody z opinii kluczowych dla potrzeb postępowania biegłych – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okregowej w Ostrowie Wielkopolskim. - W oparciu o powyższe ustalenia Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. przedstawił podejrzanemu łącznie 4 zarzuty, w ramach których zarzucił, iż nadużywając zaufania wynikającego z łączącego go z pokrzywdzonymi stosunku zależności dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę pokrzywdzonych. W zakresie trzech czynów prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się przestępstw seksualnych na szkodę małoletnich poniżej 15. roku życia.

Do molestowania uczennic miało dochodzić od 2000 roku, aż do sierpnia 2016, kiedy to instruktor został zatrzymany. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Od sierpnia ub.r. przebywa za kratkami. Na w niosek prokuratury, 11 kwietnia br. sąd przedłużył mu tymczasowy areszt o kolejne 3 miesiące. W uzasadnieniu wskazał na „wielość czynów oraz wielokrotność składających się na nie czynności”, a także zagrożenie wysoką karą. Instruktorowi grozi od 2 do 12 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

MIK, fot. pixabay.com

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany