Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Aleksandra, Aleksy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

Nie żyje 42-latek ciężko pobity przy ul. Narutowicza

W niedzielę zmarł 42-latek, który został pobity w piątkowy wieczór przy ul. Narutowicza. Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 27-letni mieszkaniec Kalisza. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Narutowicza. Pierwsze na miejscu było pogotowie i to ono wezwało policję. - Na miejscu, w mieszkaniu, w którym doszło do pobicia, zatrzymaliśmy trzy kobiety w wieku 29, 44 i 61 lat oraz mężczyznę w wieku 27 lat. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Pobity 42-latek doznał bardzo poważnych obrażeń. Według jednej z mieszkanek kamienicy, z którą rozmawiał portal faktykaliskie.pl, mężczyzna miał poważną ranę głowy, która mogła powstać od uderzenia młotkiem w potylicę. Jako pierwszy, przez kilka minut, reanimował go mąż kobiety, który zareagował na krzyki, wybiegł z mieszkania i znalazł 42-latka leżącego na klatce schodowej w kałuży krwi. Następnie resuscytację kontynuował Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety w miniony weekend poszkodowany zmarł w szpitalu.

Spośród piątki zatrzymanych, zarzuty usłyszał 27-letni mieszkaniec Kalisza. – Przedstawiono mu zarzut z art. 156 par. 1 kodeksu karnego, czyli spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Rzecznik zastrzega, że postawiony sprawcy zarzut to wstępna kwalifikacja czynu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Prokuratura nie chce wypowiadać się na temat ewentualnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo jedynie, że ofiara była prawdopodobnie w odwiedzinach u rodziny. Sprawca również nie jest mieszkańcem kamienicy, w której doszło do pobicia. Jak twierdzą sąsiedzi, tuż po napaści miał uciec, lecz szybko został zatrzymany przez policję.

MIK, MS, fot. MS

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany