Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mieczysława, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Pies konał w męczarniach kilka dni. Jego właściciel został ukarany

Takie sprawy często kończą się niewykryciem sprawcy, albo umorzeniem sprawy. Tym razem było inaczej. Policjanci znaleźli, a sąd osądził mężczyznę, który przywiązał swojego psa w lesie do drzewa i pozostał na pewną śmierć. Doberman skonał w cierpieniach. Jego właściciel przez długi czas był bezkarny, w końcu trafił w ręce sprawiedliwości.

W marcu 2015 roku, przypadkowy spacerowicz natrafił na szokujące znalezisko w lesie w miejscowości Zielona Łąka koło Pleszewa. Pod drzewem leżał martwy doberman. Ciało zwierzęcia przykute było krótkim łańcuchem do drzewa. Jak się później okazało, ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił bez jedzenia i wody. Zwierzę konało kilka dni w wielkich cierpieniach. Sprawa zbulwersowała tysiące osób w całej Polsce. Kaliskie Help Animals wyznaczyło 1000 zł nagrody za wskazanie właściciela dobermana. Sprawą zajęła się też niemiecka Fundacja Dobermann Nothilfe eV, która wyznaczyła 10 tys. zł nagrody za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Policja szybko ustaliła właściciela czworonoga. 28- latek, który mieszka nieopodal lasu, w którym znaleziono dobermana, początkowo był przesłuchiwany w charakterze świadka. Po kilku miesiącach dowody przeciwko niemu były miażdżące, a on sam usłyszał prokuratorskie zarzuty. – Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia działając ze szczególnym okrucieństwem, zostawiając go bez dostępu do wody i pożywienia. – mówi portalowi faktykaliskie.pl Antoni Ulatowski, prokurator rejonowy w Pleszewie.

Sąd Rejonowy w Pleszewie skazał 28- latka na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo zakazał mu posiadanie zwierząt przez 3 lata. Oprawca dobermana musi też zapłacić 700 zł na rzecz Stowarzyszenia Help Animals. Pieniądze mają być przeznaczone na ochronę i opiekę nad zwierzętami krzywdzonymi przez ludzi.

MS, fot. archiwum

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany