Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Pijany 67-latek wjechał w znak. Zatrzymał go inny kierowca

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Kalisza, który zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, kierujący fiatem 67-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę około godz.: 18:20 oficer dyżurny kaliskiej komendy został powiadomiony o kolizji drogowej, podczas której kierujący fiatem mężczyzna miał uszkodzić znak drogowy, w pobliżu Ronda Westerplatte.

Na obsługę zdarzenia zostali skierowani policjanci z kaliskiej drogówki. - Okazało się, że auto sprawcy znajdowało się w znacznej odległości od ronda. Na miejscu był również inny pojazd, którym jechał 39-letni mężczyzna, świadek całego zdarzenia. Z relacji kaliszanina wynikało, że zauważył kierującego fiatem mężczyznę, który zjeżdżając z Ronda Westerplatte uderzył w znak znajdujący się przy przejściu dla pieszych. Kierujący fiatem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Widząc całą sytuację i mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, 39-latek postanowił interweniować. Dogonił samochód sprawcy kilkaset metrów dalej i uniemożliwił mu dalszą jazdę – przekazuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Kiedy zorientował się, że sprawca kolizji jest pod wpływem alkoholu, natychmiast o całej sytuacji powiadomił policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 67-letniego kierowcy fiata. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta jest nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu, a pojazd przekazali osobie wskazanej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

AG ZA KMP w Kaliszu, fot. archiwum

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany