Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Pijany obywatel Ukrainy za kierownicą. Pomógł zatrzymać go świadek

2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany w minioną środę w Łaszkowie w gminie Blizanów. Obywatel Ukrainy trafił na policyjny „dołek”. Kilka godzin wcześniej jego równie pijany krajan spowodował groźną kolizję w Beznatce w gminie Ceków Kolonia.

O tym, że kierujący może być nietrzeźwy zawiadomił kaliską policję jadący za nim mężczyzna. - Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 23.00. Świadek opisał dyżurnemu podejrzany samochód, podał markę, kolor i numery rejestracyjne. Przez cały czas jechał za tym pojazdem – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji.

Auto namierzono w Łaszkowie w gminie Blizanów. Za kierownicą siedział 35-letni obywatel Ukrainy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. – Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie nadal trzeźwieje. Następnie usłyszy zarzut – dodaje rzeczniczka kaliskiej komendy. Ukraińcowi już zatrzymano uprawnienia do kierowania. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zaledwie kilka godzin wcześniej w miejscowości Beznatka w gminie Ceków Kolonia volkswagen wypadł z drogi i z dużą prędkością uderzył w betonowy przepust w przydrożnym rowie. Autem podróżowało dwóch Ukraińców. Obaj byli pijani; około 35-letni kierowca „wydmuchał” 2 promile alkoholu, a jego kompan ponad 3 promile.

Do tego zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej w Beznatce w powiecie kaliskim

MIK,  fot. arch.

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany